III-cie Kółko Olimpijskie Hanny Zawadzkiej

Pod koniec lipca Drzonkowie, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, rozegrano Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii 17-18 lat. Wśród najlepszych w gronie niemal 90 klubów znalazł się UKS G-8 Bielany Warszawa w składzie z wałbrzyszanką – Hanną Zawadzką (na zdjęcia pierwsza z lewej).

Pływanie Zawadzka trenuje od 10 lat. Początkowo w Rekinie Świebodzice, a od września 2018 roku we wspomnianym klubie ze stolicy kraju, pod okiem Pawła Wołkowa.

 

Rozegrane w Drzonkowie wyścigi sztafetowe z klubowymi koleżankami dały jej trzykrotne miejsce na podium, co zaowocowało odznaką III-ciego Kółka Olimpijskiego przyznanego przez Polski Komitet Olimpijski. Indywidualnie, wałbrzyszanka zakwalifikowała się do finału A na 100 m stylem dowolnym i z czasem 59.76 s zajęła 8. miejsce w Polsce. Choć to cenny wynik, to Hania nie była zadowolona ze swego występu, gdyż w trakcie rywalizacji spadły jej okularki, a jak podkreśla, na dystansie sprinterskim liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno