20 Toyota Półmaraton już w niedzielę

Na chwile obecną już ponad 3000 uczestników zgłosiło się do udziału w 20 Toyota Półmaratonie. Ulicami Wałbrzycha biegacze pobiegną 18 sierpnia o godzinie 11:00. Start na Placu Magistrackim. 

Jubileuszowy Półmaraton to również zmiany w trasie, spowodowane budową Obwodnicy Zachodniej Wałbrzycha. 
 
 Po raz kolejny wałbrzyski bieg znalazł się na liście Korony Półmaratonów Polski. Nagrodą główną w loterii będzie samochód Toyota Aygo, rozlosowany wśród uczestników. 
 
- Przebiegamy teraz przez dziedzinie PWSZ, będą tam kibicować studenci i zawodniczki AZS PWSZ. Chcą tam też zrobić mini punkt żywieniowy. Przekazujemy im kubki kartonowe i będą nalewać do nich wodę. Nie było Przemysłowej, teraz jest. Tam wbiegamy na Sikorskiego. Trzecią, najważniejszą zmianą jest, że zawsze zbiegaliśmy na Chrobrego i biegliśmy do centrum. Teraz musieliśmy to skrócić przez budowę. Wbiegamy Szmidta i potem przez Plac Grunwaldzki, Nowym Światem na Sikorskiego. - mówi Tomasz Durajczyk z Aqua Zdroju.
 
 
Półmaraton wpisuje się w akcję „stop plastik”. Na jego trasie będą używane naczynia wykonane z surowców przyjaznych środowisku. A uczestnicy będą korzystać z izotoników w tabletkach rozpuszczalnych w wodzie. 
 
-Rozrabiany izotonik jest w tabletkach. Jest rozrabiany wcześniej w dużych pojemnikach z wodą i przelewany do kartonowych kubeczków.  - mówi Tomasz Durajczyk z Aqua Zdroju.
 
Wśród atrakcji, oprócz samego biegania znajdzie się m.in. projekcja filmu Maratończyk z Dustinem Hoffmanem. Film będzie można zobaczyć 17 sierpnia o 20:30 na Placu Magistrackim. 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno