Przetarg na elektryczne autobusy - są dwie oferty
Otwarto oferty w ogłoszonym przez świdnickie MPK przetargu na budowę trafostacji średniego napięcia, dostawę ładowarek i dwóch autobusów.

 
 
Było to już trzecie postępowanie, tym razem skonstruowane na nieco innych zasadach niż poprzednie: po analizie zgłaszanych w postępowaniu przetargowym pytań, wniosków z ogłoszonych po nieudanym pierwszym przetargu negocjacji, zarząd MPK zdecydował się rozdzielić pierwotny przetarg na dostawę autobusów wraz z ładowarkami na dwa specjalistyczne: na dostawę autobusów i dostawę ładowarek. Plan przyniósł efekt w postaci trzech ofert na budowę trafostacji, dwóch na  dostawę ładowarek i dwóch na dostawę autobusów.
 
- Do każdego z przetargów stanęli oferenci i złożyli oferty, które w ciągu najbliższego tygodnia będą poddawane analizie – mówi Tomasz Kurzawa, prezes Zarządu MPK Świdnica – na razie wiemy jedno – na pewno uda się w drodze tego postępowania wyłonić wykonawcę trafostacji oraz dostawcę autobusów i infrastruktury, gdyż wśród ofert, które napłynęły są mieszczące się w budżecie inwestycji. Przetarg był skomplikowany, bo z jednej strony wiązała nas umowa na dofinansowanie z NFOŚ, a z drugiej mieliśmy do czynienia z płynną sytuacją na bardzo żywiołowo rozwijającym się rynku eko-transportu.
 
Do przetargu o dostarczenie pierwszych dwóch autobusów, które w Świdnicy rozpoczną erę ekologicznego transportu miejskiego stanęli giganci elektromobilności: podpoznański Solaris oraz szwedzkie Volvo.
 
Dofinansowanie jakie uzyskało MPK z programu Gepard pozwoli na zakup dwóch dwunastometrowych autobusów elektrycznych o standardzie wyposażenia identycznym jak w 9 pojazdach włączonych w lipcu 2018 do eksploatacji. Do tego kupiona i zamontowana zostanie dwustanowiskowa stacja ładowania typu plug-in, do długiego ładowania podczas postoju nocnego w zajezdni oraz jedną stację szybkiego ładowania typu pantograf do podładowywana baterii autobusów w ciągu dnia.

opr. kama
foto: ilustracyjne (pixabay)

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno