Kiedy otworzą Stado Ogierów Książ?

Prawdopodobnie od 1 września ponownie będzie czynne Stado Ogierów Książ. Jest zamknięte od 3 lipca w związku z wirusowym zapaleniem tętnic u koni w kilku ośrodkach w Polsce.

Decyzja została podjęta w związku ze stwierdzeniem wirusowego zapalenia tętnic u koni w ośrodku jeździeckim Hipodrom Wola w Poznaniu,  podejrzeniem EVA u jednego z koni w ośrodku jeździeckim w Radzionkowie, podejrzeniem wystąpienia wirusowego zapalenia tętnic u koni w Brynicy w województwie opolskim oraz podejrzeniem wystąpienia EVA w województwie dolnośląskim (okolice Wrocławia).
 
Wirusowe zapalenie tętnic koni (EVA) to zakaźna choroba wirusowa koni, prowadzi do poronień u źrebnych klaczy.  Wirus przenosi się drogą kropelkową oraz podczas krycia, zarówno z klaczy na ogiera jak i z ogiera na klacz. U dorosłych koni wirus wywołuje jedynie lekkie objawy podobne do przeziębienia. Często zakażenie przebiega bezobjawowo, jednak zarażony koń jest nadal źródłem kolejnych zakażeń.
 
- Prawdopodobnie od 1 września otworzymy stajnie, ale to jeszcze nie jest pewne. Uspokaja się sytuacja. - mówi Małgorzata Studzińska ze Stada Ogierów Książ.
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno