Które kamienice są remontowane?

 56 wałbrzyskich kamienic jest remontowanych. Rewitalizacja to koszt blisko 16mln zł. Wałbrzych ma możliwość wyremontowania 90 kamienic, ale poszukiwani są wykonawcy. 

Remontowane budynki to często kamienice mające prawie 100 lat.  W Wałbrzychu takich budynków jest ogromna liczba. Pieniądze na ich rewitalizację pozyskano ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. By uzyskać pieniądze na remont, dana wspólnota musi wystąpić z wnioskiem. 
 
- Przeznaczyliśmy na rewitalizację 16 mln zł (na wspólnotowe inwestycje). Wspólnoty zwykle dokładają około 30%. Jeśli chodzi o termomodernizację, miasto również przeznaczyło całość środków, które pozyskało – to jest kwota 6mln zł. Łącznie jest to kwota prawie  23 mln zł. Powiększona o wkład wspólnot, daje kwotę ponad 30 mln zł. To widać na ulicach. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
 
Przykładami wyremontowanych kamienic są np. te na Nowym Mieście. 
 
- Przypominam, że jest to dzielnica wyremontowana na początku minionego wieku. Ma ogromną liczbę zabytkowych, objętych ochroną urbanistyczną kamienic. Bardzo wiele z nich, w ramach tego programu, jest rewitalizowane. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Jaki zakres prac obejmuje remontowane kamienice?
 
- Zakres prac jest przeróżny. Od kapitalnego remontu kamienicy, czyli remontu dachu, elewacji, docieplenia, remontu klatki schodowej, izolacji fundamentów. Wspólnoty natomiast, wedle własnych potrzeb robiły np. remont tylko dachu, bądź elewacji. - mówi prezes Miejskiego Zarządu Budynków, Kacper Nogajczyk.
 
Listę kamienic znajdziesz tutaj
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno