Co zgłaszają mieszkańcy straży miejskiej?

Od kilku lat w Wałbrzychu funkcjonuje portal naprawmyto.pl, dzięki któremu mieszkańcy mogą zgłaszać problemy dotyczące ich dzielnicy.  O czym majczęściej informują?

 Dzięki portalowi mogą oni zgłaszać instytucjom miejskim usterki czy problemy, które zauważyli na terenie miasta, a następnie śledzić czy ich zgłoszenie zostało przyjęte do realizacji. Portal obsługuje straż miejska, gdzie na bieżąco są monitorowane wszystkie uwagi. 

 

- My ze swojej strony otrzymujemy alerty, które powinny do nas trafić. Nie zawsze są to alerty skierowane do nas. Jeżeli mieszkańcy piszą jakąś skargę, wniosek, spostrzeżenie, uwagę – administrator kieruje do jakiej instytucji powinna ona trafić. Często trafiają do nas, jednak my nie możemy zająć się tą sprawą, bo przekracza nasze kompetencje. Wtedy przekierowujemy do innej instytucji.  - mówi Ewelina Wilk ze straży miejskiej w Wałbrzychu. 
 
Co najczęściej zgłaszają mieszkańcy?
 
- W ostatnim czasie mamy bardzo dużo zgłoszeń dotyczących bałaganu w mieście, dotyczących porzuconych nadgabarytów, porzuconych śmieci. Często zdarza się, że mieszkańcy zgłaszają nam problem z parkowaniem w poszczególnych częściach naszego miasta. Wtedy też staramy się częściej patrolować takie miejsca i zwracać szczególną uwagę, by poprawić stan rzeczy.  - mówi Ewelina Wilk ze straży miejskiej w Wałbrzychu. 
 
Jak się okazuje, żadna dzielnica nie wyróżnia się pod względem danego typu zgłoszeń. Czy powstanie portalu zmniejszyło liczbę dzwoniących do straży miejskiej?
 
- Myślę, że w ostatnim czasie więcej zgłoszeń jest telefonicznych. Być może dlatego, że szybciej reagujemy, załatwiamy poszczególne problemy. - mówi Ewelina Wilk ze straży miejskiej w Wałbrzychu.
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno