Długi sierpniowy weekend przed nami - wzmożone kontrole policji
Policjanci ruchu drogowego rozpoczęli działania „Sierpniowy weekend”. Potrwają one do niedzieli do późnych godzin nocnych. W Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim  funkcjonariusze prowadzą też akcję „Prędkość”.


 
 
 
Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje mandat nawet do 500 złotych. Kierowca otrzyma też punkty karne w zależności od skali przewinienia.
 
Tym którzy przekroczą prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, policjant odbierze prawo jazdy za pokwitowaniem, a właściwy miejscowo starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień na okres 3 miesięcy.
 
Policja przypomina, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejsciem, a także nieudzielenie  pierwszeństwa pieszemu są w głównymi powodami wypadków.

- Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd - ostrzega policja.
 
Policjanci apelują też do pieszych:  Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas w dalszej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd także na przejściu dla pieszych jest niedozwolone.
 
- Pamiętajmy także o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Nie wsiadajmy "za kółko", kiedy wcześniej spożywaliśmy alkohol. Nie zapomnijmy włączyć świateł - przypomina policja. 

kat
foto: KMP Wałbrzych


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno