ARP S.A. sprzedaje akcje wałbrzyskiej Koksowni Victoria

Agencja Rozwoju Przemysłu  S.A. sprzedaje akcje Wałbrzyskiego Zakładu Koksowniczego  Victoria Towarzystwu Finansowemu Silesia.


 

Jak informuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., TF Silesia kupi 34,87% akcji Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria. To efekt zakończenia procedury konsolidacji akcjonariatu WZK Victoria.

 
Dotychczasowi akcjonariusze zgodnie z porozumieniem z maja br. ustalili ostateczne warunki transakcji zbycia akcji WZK Victoria. Na ich podstawie do końca sierpnia br. zostanie zawarta umowa sprzedaży, a dominującym podmiotem nad WZK Victoria stanie się TF Silesia. Konsolidacja akcjonariatu jest efektem połączenia sił dwu funduszy skarbu państwa. Dzięki współpracy w WZK Victoria udało się przeprowadzić istotne zmiany, które pozwoliły osiągnąć spółce stabilność. Tym samym z sukcesem kończy się wspólny, trwający od 2016 roku nadzór nad największym producentem koksu odlewniczego w Polsce. -  czytamy na stronie ARP S.A..
 
Po sprzedaży akcji, TF Silesia będzie posiadała 93 % akcji Koksowni Victoria.

kama
foto:  FB Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno