Zmiany w komunikacji miejskiej

Przed nami 20 Półmaraton Toyota Wałbrzych i Ensamble Festival - zobacz zmiany w kursowaniu autobusów miejskich. 

20 Toyota Półmaraton Wałbrzych – zmiany w komunikacji miejskiej
 
Niedziela,  18 sierpnia w godz. 9:00 – 17:00 zorganizowana zostanie kolejna edycja półmaratonu wałbrzyskiego „20 Toyota Półmaraton Wałbrzych”, którego trasa biegu poprowadzona zostanie głównymi ulicami Śródmieścia oraz Nowego Miasta, będą zmiany w układzie tras i lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej.
 
Linie: A, 11, 12 w kierunku Podgórza z ulicy Kolejowej skierowane zostanie ulicą Sikorskiego do ulicy Niepodległości, natomiast w drodze powrotnej w kierunku Starego Zdroju autobusy pojadą ul. Sikorskiego, Wysockiego i Chrobrego.

Linia C, autobusy kursować będą przez ul. Sikorskiego do Galerii Victoria /bez wjazdu na przystanki położone przy ulicach: Nowy Świat, Limanowskiego, 1 Maja i Placu Solidarności/.

Linia 2, w kierunku Sobięcina i Piaskowej Góry autobusy będą  kursować  przez ul. Sikorskiego, omijając przystanki przy ul. Nowy, Świat, Limanowskiego, Placu Solidarności i 1 Maja – ZUS.

Linia 5, w kierunku Rusinowa skierowana zostanie ulicami: Chrobrego, Armii Krajowej, Parkową, 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót) i dalej do Rusinowa, natomiast z Rusinowa w kierunku Szczawna Zdroju autobusy pojadą ul. 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót), Parkową, Kolejową do ul. Wysockiego, ze względu na prowadzone prace drogowe jedynym przystankiem w obrębie Śródmieścia dla linii nr 5 jadącej w kierunku Szczawna - Zdroju będzie przystanek Kolejowa – Mazowiecka. Odjazdy w kierunku Jedliny – Zdroju, Walimia, Głuszycy realizowane będą bez zmian z przystanku przy ul. Wysockiego.

Linia 15, kursy w kierunku Glinika Starego realizowane będą z przystanku Sikorskiego – Dojazdowa, natomiast w kierunku Nowego Miasta z przystanku Wysockiego – Plac Grunwaldzki, autobusy linii 15 kursować będzie w kierunku Glinika Nowego przez ul. Sikorskiego do ul. Moniuszki. Kursy w kierunku Nowego Miasta realizowane przez ul. Chrobrego, Armii Krajowej, Parkową, 11 Listopada do ul. Piłsudskiego (nawrót przez ul. Kubeckiego) i z powrotem przez ul. 11 Listopada do Śródmieścia.

Dodatkowo na zamkniętym odcinku drogi pomiędzy Placem Tuwima a Dworcem Głównym z częstotliwością co 30 minut kursować będzie autobus zastępczy.

 
Zamknięcie ulic planowane jest na godz. 9:00, z wyjątkiem ul. Sikorskiego gdzie zmiany w organizacji ruchu wystąpią już od godzin wczesnoporannych (ruch odbywać się będzie wyłącznie zachodnią częścią drogi.


Ensamble Festival – zmiana lokalizacji przystanku linii 8
W związku z organizowanym w dniach 18-25.08.2019r. festiwalem sztuki w Zamku Książ ostatnie kursy linii 8 rozpoczynać się będą z przystanku położonego bezpośrednio przy bramie zamku, zamiast z przystanku przy ul. Jeździeckiej - wg poniższego schematu:
 
18.08 /niedziela/ - kurs o godz. 22:10
20.08 /wtorek/ - kurs o godz. 22:08
21.08 /środa/ -  kurs o godz. 22:08
22.08 /czwartek/ -  kurs o godz. 22:08
23.08 /piątek/ - kurs o godz. 21:08 i 22:08
24.08 /sobota/ - kurs o godz. 21:10 i 22:10
25.08 /niedziela/ - kurs o godz. 22:10

adm
foto: walbrzych24.com (archiwum)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno