Menu

XVI Festiwal Ensemble - program i artyści

Wirtuozi muzyki klasycznej, znani i cenieni aktorzy oraz studenci, którzy chcą czerpać wiedzę od mistrzów swojego fachu - wszyscy spotkają się w Zamku Książ na kolejnej edycji Festiwalu Ensemble a efektem ich pracy będą koncerty i pokazy, na które od roku czeka wałbrzyska publiczność.

XVI Festiwal Ensemble - program i artyści
Już od 16 lat studenci szkół artystycznych pod okiem fachowców doskonalą swój warsztat muzyczny lub aktorski. O wysoki poziom koncertów, które będą efektem ich pracy zadbają artyści światowej klasy.
 
- Mamy dwóch pianistów - Paavali Jumppanen z Finlandii, który był z nami już w zeszłym roku a drugim będzie przybywający do nas po przerwie José Gallardo z Argentyny. Mamy skrzypków - Piotra Tarcholika koncertmistrza orkiestry w Katowicach, Jakuba Jakowicza, również ja będę czuwał nad młodymi skrzypkami. Są z nami dwie altowiolistki, laureatki prestiżowego konkursu w Monachium - Tomoko Akasaka, z którą spotykamy się tu od lat oraz Katarzyna Budnik, która przyjeżdża po raz pierwszy. Wiolonczeliści to Jakob Kullberg z Danii oraz Alexander Gebert Polak wychowany w Danii i mieszkający w Niemczech, znający 11 języków ale po prostu jest świetnym wiolonczelistą a przyjeżdża do nas drugi raz. Marcin Masecki poprowadzi klasę jazzu - wymienia dyrektor artystyczny festiwalu Marcin Markowicz.
 
 
Obok muzyków kształcić też będą się aktorzy. Kto rozwijać będzie ich talenty i jakie pokazy przygotują na tegoroczny festiwal?
 
- Oprócz naszego stałego profesora Wojciecha Malajkata, który wiernie jest z nami od samego początku warsztatów aktorskich (festiwal rozpoczął się w 2004 roku a dopiero po czterech latach dołączyła część aktorska) mamy zupełną nowość i z wielką radością informuję, że dołączyła do nas Izabela Kuna, fantastyczna aktorka i wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie. Będą oni pracować ze studentami państwowych szkół teatralnych. udało nam się zebrać osiem osób ze wszystkich głównych szkół w Polsce. To będą dla nich wspaniałe doświadczenia bo pracować będą w małych 4-osobowych grupach. Grupa Izabeli Kuny będzie pracować nad "Pijanymi"  Iwana Wyrypajewa a grupa Wojciecha Malajkata nad "Mężczyzną" Gabrieli Zapolskiej - zapowiada koordynatorka warsztatów aktorskich Anna Lobedan.
 
 
Większość wydarzeń festiwalowych będzie miała miejsce w Zamku Książ. Specjalnie na tę okazję zmieniony zostanie kurs linii autobusowej nr 8, by widzowie mogli po koncertach spokojnie wrócić do domów. Dodatkowo koncert jazzowy zorganizowany będzie w Starej Kopalni.
 
PROGRAM FESTIWALU:
 
18.08.2019, niedziela
19:30, Koncert Inauguracyjny
(Webern, Britten, Masecki, Schubert)
 
20.08.2019, wtorek
19:30, Koncert
(Haydn, Mendelssohn-Bartholdy, Bridge)
 
21.08.2019, środa
19:30, Koncert
(Szostakowicz, Dubois, Beethoven)
 
22.08.2019, czwartek
19:30, Koncert
(Szymański, Schumann, Dvořák)
 
23.08.2019, piątek
18:00, 21:00 Spektakl teatralny
 
 
(„Pijani” – Iwan Wyrypajew, spektakl grupy Izabeli Kuny)
19.30, Koncert
(Meyer, Suk)
 
24.08.2019, sobota
18:00, Spektakl teatralny
(„Mężczyzna” – Gabriela Zapolska, spektakl grupy Wojciecha Malajkata)
19:30, Koncert
(Mozart, Brahms)
 
25.08.2019, niedziela
16:00, Koncert jazzowy (STARA KOPALNIA)
19.30, Koncert Finałowy
(Beethoven, Mahler, Schnittke, Dohnanyi)
Koncert jazzowy odbędzie się w Klubie Montownia w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wszystkie pozostałe wydarzenia odbywają się w Zamku Książ w Wałbrzychu.
 
FESTIWALOWY ROZKŁAD JAZDY LINII NR 8:
Ostatnie kursy linii 8 rozpoczynać się będą z przystanku położonego bezpośrednio przy bramie zamku, zamiast z przystanku przy ul. Jeździeckiej - wg poniższego schematu:
 
18.08 /niedziela/ - kurs o godz. 22:10
20.08 /wtorek/ - kurs o godz. 22:08
21.08 /środa/ -  kurs o godz. 22:08
22.08 /czwartek/ -  kurs o godz. 22:08
23.08 /piątek/ - kurs o godz. 21:08 i 22:08
24.08 /sobota/ - kurs o godz. 21:10 i 22:10
25.08 /niedziela/ - kurs o godz. 22:10
 
plr
foto: P.Tokarski / użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lola (16 sierpnia 2019 8:47)
Cudny sierpień dla melomanów :) W Szczawnie kontrabasiści ,w Książu kameraliści :)Cieszę się ,że zadbano o transport dla niezmotoryzowanych :)

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   ensemble  |   zamek ksiaż  |   koncerty  |   muzyka  |   kameralna  |   jazz  |   aktorzy  |   festiwal  |   malajkat  |   kuna  |   studenci  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij