Święto sera za nami
Od 13 lat w Gminie Walim  15 sierpnia, smakosze sera mają swoje święto.  
Dziećmorowice, już po raz trzynasty zamieniły się w stolicę serów podczas Festiwalu Sera, który zorganizowała Gmina Walim  wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu i Karczmą Góralską.

Uczestnicy mogli z bliska przyjrzeć się efektom pracy serowarów, spróbować różnych gatunków sera oraz skorzystać z usług rękodzielników. Jak zawsze, wielkim wzięciem cieszyła się zupa serowa, tradycyjnie serwowana przez wójta Gminy Walim,  Adama Hausmana. 

Tegoroczny Festiwal, jak wszystkie poprzednie, obfitował w znakomite sery i potrawy z sera, bo też taka jest jego rola. Tradycją jest, że w trakcie festiwalu odbywają się dwa konkursy – na najlepszy ser i najlepszą potrawę z sera.
 
Jury nie miało łatwego zadania w wyborze najlepszej potrawy. W kategorii producent sera najlepszy okazał się Andrzej  Rokicki.  I miejsce, w konkursie na najlepszą potrawę, i bon od Wójta Gminy Walim na kwotę 2.000,00 zł. z przeznaczeniem na wyjazd turystyczny, przyznano  Małgorzacie Domagale – Jabłońskiej, II miejsce i bon na 500,00 zł „wygotowała” sobie Teresa Tarnowska, a miejsce III i bon na 300 zł otrzymała Joanna Zacharska – Błaszczyk.

Jury wyróżnienie przyznało Marcinowi Madziarze, a bonem  o wartości 1000,00 zł Rada Gminy Walim wyróżniła  Stanisławę  Skowrońską. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  nagrody za udział w konkursie. 

adm
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno