Chcą budować lodowisko na Szczawienku

O możliwości budowy lodowiska w Wałbrzychu mówi się już od dawna ale niezależnie od planów spółki Aqua Zdrój, które z powodu braku środków są ciągle odkładane pojawił się nowy pomysł. Rady Wspólnoty Samorządowej z trzech dzielnic chcą zaproponować projekt budowy lodowiska w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Obiekt miałby powstać przy ul. Rzecznej w dzielnicy Szczawienko. Z tą inicjatywą wyszły trzy Rady Wspolnoty Samorządowej - Podzamcze, Biały Kamień - Konradów i Szczawienko - Książ.
 
- Chcemy wybudować na terenie naszej dzielnicy lodowisko kryte, które będzie służyło wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha. Mamy już wstępną lokalizację, projekt został już przeanalizowany przez władze Wałbrzycha. Głosowanie nad projektami odbędzie się we wrześniu - zapowiada Tadeusz Mazurkiewicz, przewodniczący RWS Szczawienko-Książ.
 
 
Szacowany koszt budowy obiektu to około 1,5 mln zł. W Budżecie Obywatelskim znajdzie się pula 3,1 mln zł na wszystkie projekty przy czym jeden nie może być droższy niż 620 tys zł. Z tego powodu budowę lodowiska podzielono na trzy części i każda z nich zostanie zgłoszona osobno przez wspomniane wcześniej Rady.
 
- Są to trzy niezależne projekty, które mają na celu zakup hali namiotowej, zakup sprzętu do wyposażenia obiektu i pokrycie kosztów przygotowania terenu - wymienia Tadeusz Mazurkiewicz.
 
 
Przedsięwzięcie będzie miało sesns jeśli wszystkie trzy projekty uzyskają wystarczającą liczbę głosów aby zakwalifikować się do realizacji. Dlatego przed pomysłodawcami trudne zadanie namawiania mieszkańców Wałbrzycha do głosowania. Przypominamy, że w tegorocznej edycji głosować mogą już 14-latkowie a samo głosowanie będzie przeprowadzone na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w dniach od 1 do 30 września.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno