Budują mieszkania przy ul. Staszica

Ruszyła budowa nowych mieszkań komunalnych przy ul. Staszica w dzielnicy Nowe MIasto. To już trzecia taka inwestycja w tej okolicy.

Nowe budynki stylistyką nazwiązywać mają do okolicznych zabytkowych kamienic, ponieważ tak nakazał konserwator zabytków. W tym miejscu dawniej była zabudowa ale dawno temu kamienice zostały rozebrane.
 
- Dzisaj jest symboliczne wypełnienie programu usuwania ostatnich pustych miejsc. Jak niekórzy wałbrzyszanie jeszcze pamiętają tutaj stały kiedyś budynki ale zostały rozebrane z powodu szkód górniczych. Nawet Niemcy przed wojną muieli rozbierać kamienice, nawet 20 lat po ich wybudowaniu - przypomina Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Prace na budowie właśnie ruszyły. Jak zapowiada wykonawca nie będzie to proste zadanie ale planuje ukończyć je w ustalonym terminie w ciągu roku.
 
- Spora grupa pracowników już wykonuje zbrojenia. Tutaj będzie potrzebne aż 140 ton stali więc mamy bardzo dużo prac przygotowawczych. Od poniedziałku zaczynamy wykopy i przy okazji będą przekładki różnych instalacji. Sporym utrudnieniem jest też gęsta zabudowa ale będziemy działać we współpracy z prezydentem i całym urzędem aby przebiegało to sprawnie - zapowiada Wieńczysław Smukowski, prezes wałbrzyskiej firmy TWS Grupa Budowlana.
 
Przydział 43 mieszkań, które tu powstaną będzie przebiegał podobnie jak w przypadku innych dotychczas nowobudowanych lokali komunalnych w całym mieście. Wnioski o przydział rozpatrywać będzie specjalna komisja i jak zwykle preferowane będą te same grupy mieszkańców.
 
- Będą tu również mieszkać osoby z rozbieranych budynków na Sobięcinie czy Podgórzu. Jak zawsze preferujemy rodziny z dziećmi czy osoby senioralne - mówi Roman Szełemej.
 
Koszt inwestycji to ponad 11 mln złotych. Fundusze na ten cel pochodzą z pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Po zakończeniu budowy rozpocznie się rewitalizacja okolicznych ulic.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno