Co planuje RWS Szczawienko?

Oprócz planów budowy lodowiska Rada Wspólnoty Samorządowej Szczawienko-Książ ma w zanadrzu także mniejsze projekty. Sprawdzamy jak funkcjonuje RWS w tej dzielnicy i czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

W naszym cyklu odwiedzin w Radach Wspólnot Samorządowych trafiliśmy tym razem na ul. Wrocławską 121, gdzie w niewielkim pomieszczeniu siedzibę ma tutejszy RWS obejmujący swoim działaniem dzielnice Szczawienko i Książ. W przeciwieństwie do niektórych innych Rad tutaj nie ma miejsca na organizację zajęć dla mieszkańców, dlatego RWS przede wszystkim w tym miejscu planuje działania, które potem realizowane są na zewnątrz.
 
- Zajmujemy się przede wszystkim sprawami zmierzającymi do poprawienia bytności mieszkańców naszych dzielnic. Chcemy polepszyć sieć handlową, stworzyć obiekt sportowy dla dzieci. Dla dorosłych chemy stworzyć lokal, mamy już wybrane miejsce po byłym kinie Barbórka, służyłby nie tylko naszej Radzie ale wszystkim mieszkańcom naszych dzielnic - mówi przewodniczący RWS Szczawienko-Książ Tadeusz Mazurkiewicz.
 
 
Tutejsza Rada organizuje także cykliczne imprezy integrujące mieszkańców dzielnic. Najbliższa - festyn rodzinny odbędzie się we wrześniu.
 
- Co roku organizujemy festyn z szerokim zapleczem gastronomicznym, na który zapraszamy wszystkich wałbrzyszan. W czasie Bożego Narodzenia rozwijamy akcję, podczas której członek naszego zarządu Czesław Orzech organizuje zaprzęg konny, którym Mikołaje rozwożą dzieciom cukierki - mówi Tadeusz Mazurkiewicz.
 
 
Rada na Szczawienku nie organizuje dyżurów, podczas których mogliby przychodzić tu mieszkańcy ze swoimi problemami lub pomysłami ale przy wejściu do siedziby wywieszony jest numer telefonu, pod który można zadzwonić i umówić się na indywidualne spotkanie.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno