Menu

Co planuje RWS Szczawienko?

Oprócz planów budowy lodowiska Rada Wspólnoty Samorządowej Szczawienko-Książ ma w zanadrzu także mniejsze projekty. Sprawdzamy jak funkcjonuje RWS w tej dzielnicy i czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

Co planuje RWS Szczawienko?
W naszym cyklu odwiedzin w Radach Wspólnot Samorządowych trafiliśmy tym razem na ul. Wrocławską 121, gdzie w niewielkim pomieszczeniu siedzibę ma tutejszy RWS obejmujący swoim działaniem dzielnice Szczawienko i Książ. W przeciwieństwie do niektórych innych Rad tutaj nie ma miejsca na organizację zajęć dla mieszkańców, dlatego RWS przede wszystkim w tym miejscu planuje działania, które potem realizowane są na zewnątrz.
 
- Zajmujemy się przede wszystkim sprawami zmierzającymi do poprawienia bytności mieszkańców naszych dzielnic. Chcemy polepszyć sieć handlową, stworzyć obiekt sportowy dla dzieci. Dla dorosłych chemy stworzyć lokal, mamy już wybrane miejsce po byłym kinie Barbórka, służyłby nie tylko naszej Radzie ale wszystkim mieszkańcom naszych dzielnic - mówi przewodniczący RWS Szczawienko-Książ Tadeusz Mazurkiewicz.
 
 
Tutejsza Rada organizuje także cykliczne imprezy integrujące mieszkańców dzielnic. Najbliższa - festyn rodzinny odbędzie się we wrześniu.
 
- Co roku organizujemy festyn z szerokim zapleczem gastronomicznym, na który zapraszamy wszystkich wałbrzyszan. W czasie Bożego Narodzenia rozwijamy akcję, podczas której członek naszego zarządu Czesław Orzech organizuje zaprzęg konny, którym Mikołaje rozwożą dzieciom cukierki - mówi Tadeusz Mazurkiewicz.
 
 
 
Rada na Szczawienku nie organizuje dyżurów, podczas których mogliby przychodzić tu mieszkańcy ze swoimi problemami lub pomysłami ale przy wejściu do siedziby wywieszony jest numer telefonu, pod który można zadzwonić i umówić się na indywidualne spotkanie.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lawinka (20 sierpnia 2019 11:27)
Proponuję w Książu zrobić lunapark dla uciechy. Tam jest bardzo dużo miejsca. ha ha ha
Max (19 sierpnia 2019 9:32)
Jak miema dyżurów to poco ten lokal prywatne schadzki pana Tadzia
Co Jak (18 sierpnia 2019 16:27)
Jak to "co knuje"? Toż przecież lotnisko wymyślili, czy lądowisko. A ptfuj! Lodowisko! Lodowisko zamyśliła sobie. Będziemy na łyżwie śmigać. Radny Mazurkiewicz to dobrze jeszcze pamięta, jak się zimą, na Szczawienku, po brukowanej Wrocławskiej darło na takich łyżwach przykręcanych do butów do samej pętli tramwajowej. A co większe pistolety to i do Rzecznej potrafiły. Wtedy po tej ulicy wieczorem, to jeździły tylko garbate warszawy, jakiś star z GS-u, czasem PKS-owska ciężarówka marki żubr Ma sentyment człowiek.
Niedersalzbrunner (18 sierpnia 2019 11:21)
Zaraz, zaraz - kto to są ci ludzie na zdjęciu? Pan radny, mandatem od kosy oderwany? I kto jeszcze. Jaki RWS? A co oni dla dzielnicy robią, jeden festyn? Bo mikołaje w zaprzęgu to, w sumie prywatna inicjatywa Orzecha. Ja tam Mazurkiewicza nie widziałem, w tym zaprzęgu, nigdy! A mały lokal to żadna okoliczność, sam chętnie wpadałbym "na kawę" i pogaduchy, gdyby zapraszali raz w tygodniu. Do "kawiarenki obywatelskiej", przecież na ekspres i paczkę kawy radę stać. Zresztą kawę mogę przynieść. Numer telefonu, na szybie. Doprawdy paradne. Dzwoni się że sprawą a wpada po drodze z uśmiechem i po dobrą radę do miłych znajomych. Taka różnica. I jeszcze ten lokal po kinie! Brednie potłuczonych. Rozmawialiście już na ten temat z dzierżawcami lokali? Danko się ucieszy! Bo on tam, w sam raz, ma sporą firmę od lat... Ech, szkoda słów...

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   RWS Szczawienko  |   Książ  |   rada wspólnoty samorządowej  |   imprezy  |   projekty  |   wydarzenia  |  

Koszykówka: dziś mecz Górnika z Polonią

Ostatnie prace na obwodnicy

Premiera nowego wydania pamiętników Księżnej Daisy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij