Nowa firma w Invest Parku

Nowa firma pojawi się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Invest Park sprzedał teren o powierzchni ponad 1,3 ha przy ul. Uczniowskiej a nabywcą jest przedsiębiorstwo z branży logistycznej.

Nowy Zarząd Invest Parku rozpoczął swoją pracę od podpisania umowy z firmą Euro-Pegaz. Przedsiębiorstwo świadczy kompleksowe usługi logistyczne. Dobra wiadomość jest taka, że z wielu terenów inwestycyjnych rozmieszczonych w czterech województwach firma wybrała właśnie wałbrzyskie grunty przy ul. Uczniowskiej. Na tę chwilę Zarząd Invest Parku nie informuje ile firma zatrudni pracowników ani ile ma kosztować inwestycyja.
 
Pozyskiwanie nowych inwestorów to najważniejsze ale nie jedyne zadanie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak zapowiada nowy prezes Invest Park, Piotr Sosiński, będzie kontynuował działania poprzednich Zarządów mające na celu tworzenie dobrego otoczenia biznesowego dla działających tu firm oraz przede wszystkim wspieranie edukacji w celu wykształcenia przyszłych pracowników, których brakuje obecnie na rynku pracy.
 
- Po pierwsze, realizujemy program Polska Strefa Inwestycji i wspieramy zarówno mikro- jak i makroprzedsiębiorców, którzy poprzez nakłady inwestycyjne i zatrudnianie pracowników mogą otrzymać ulgi podatkowe. Cała procedura dzieje się za naszym pośrednictwem. Kolejne bardzo waże zadanie to tworzenie klastrów edukacyjnych czyli wspieranie klas patronackich w szkołach branżowych, pomoc w pozyskiwaniu nowych, dobrych pracowników - wymienia Piotr Sosiński, prezes Zarządu WSSE Invest Park.
 
Ostatnim działaniem poprzedniego prezesa Macieja Badory było podpisanie tzw. Aliansu S35 czyli porozumienia Invest Parku, KGHM-u i Agencji Rozwoju Przemysłu w celu stworzenia nowej aglomeracji między Wrocławiem, Wałbrzychem i Lubinem przy jednoczesnej budowie nowej drogi ekspresowej. Jak zapowiada Piotr Sosiński działania w tym kierunku będą kontynuowane przez nowy Zarząd strefy.
 
- To był bardzo dobry pomysł, dlatego że połącznie działań biznesu, samorządu i rządu w celu stworzenia wysoko rozwiniętej strefy na tym obszarze znajduje swoje uzasadnienie, zwłaszcza że za chwilę pojawi się ogromna fabryka pod Jaworem. To wszystko, co powinno dziać się obok linii drogi S3 to ważny interes lokalnych społeczności. To szukanie rozwiązań komunikacyjnych, nowych połączeń drogowych i inwestycji biznesowych. Zaproponowana formuła współpracy jest korzystna i jak najbardziej uzasadniona - twierdzi Piotr Sosiński.
 
Oprócz nowej firmy w podstrefie wałbrzyskiej i wielkiej inwestycji Mercedesa pod Jaworem Piotr Sosiński zapowiada, że w planach na najbliższe miesiące jest także uruchomienie dużych inwestycji chińskich firm pod Wrocławiem i na Opolszczyźnie.
 
plr
foto: WSSE Invest Park
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno