Nie dla zakładu przetwarzania plastiku - prezydent Szełemej zaczął działania

- Nie będzie tej instalacji - mówi  prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej w sprawie budowy zakładu przetwarzania plastiku na wałbrzyskim Podgórzu (ul. Cicha 5).  Dziś wysłał pisma, między innymi do Inspektora Ochrony Środowiska, Inspektora Sanitarnego i Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich. 

Mieszkańców Podgórza zbulwersował fakt, że w pobliżu ich domów miałby powstać zakład przetwarzania plastiku. Przedstawiciel firmy twierdzi, że działalność nie powodowałaby żadnych niedogodności ale Prezydent Wałbrzycha po raz kolejny mówi stanowczo "STOP PLASTIK" (czytaj tutaj)

O tym, że przy ul. Cichej na terenie dawnych zakładów Cameli miałby powstać zakład przetwarzania plastiku,  mieszkańcy dowiedzieli się z wywieszonego obwieszczenia, w którym czytamy, że "została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą Instalacja do przetrwarzania odpadów z tworzyw sztucznych". Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej nie miał pełnych informacji dotyczących tej inwestycji, ale gdy tylko się o tym dowiedział postanowił niezwłocznie wycofać decyzję podjętą przez swoich urzędników.

 
- Nie będzie tej instalacji, podjąłęm decyzję by wszcząć postępowanie wycofujące wszelkie dotychczasowe wstępne wnioski w tej sprawie - mówi  prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Dziś prezydent Roman Szełemej wysłał pisma do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich, Inspektora Nadzoru Budowlanego, Inspektora Ochrony Środowiska, Inspektoratu Sanitarnego i Biura Administracji Architektoniczno - Budowlanej.  
Czytaj też:
NIE dla budowy zakładu przetwarzania plastiku
 

plr/adm
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno