Ognisty festiwal znów w Wałbrzychu
Po raz czwarty będziemy mieli okazję podziwiać kuglarzy i ich widowiskowe pokazy z użyciem żywego ognia. Dwudniowa impreza startuje 7 września.
Dolnośląski Festiwal Ognia - dwudniowe wydarzenie w Wałbrzychu, podczas którego oprócz pokazów grup artystycznych, odbędą się warsztaty kuglarskie dla artystów i mieszkańców z terenu Dolnego Śląska. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie widowiskowy konkurs fireshow, w którym zmagać będą się soliści i grupy ogniowe o nagrodę pieniężną w wysokości 1 i 2 tysięcy złotych.
 
 
Zaprezentują się artyści kuglarze z nowoczesną formą tańca połączonego z etiudą teatralną, do stworzenia której wykorzystuje się udział żywego ognia, jako głównego rekwizytu. Konkurs otworzy grupa Ognia Impuls wyjątkowym pokazem - animacją nawiązującym do wydarzeń oraz rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
 
W czasie trwania festiwalu odbędzie się tzw. scena otwarta (open stage) dla wszystkich kuglarzy chętnych  do zaprezentowania swoich umiejętności. 
 
 
Festiwal organizowany jest przez stowarzyszenie WOK - Więcej o kulturze i Wałbrzyski Ośrodek Kultury i współfinansowany przez Gminę Wałbrzych.
 
Kuglarzy chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do kontaktu pod adresem: kamila@wok.walbrzych.pl.
 
opr.plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno