Ukradli jej oszczędności życia

Mimo apeli policji, seniorzy wciąż dają oszukiwać się metodą „na wnuczka”, ale złodzieje podają się też za sprzedawców.  85-letnia mieszkanka Wałbrzycha została okradziona z oszczędności całego życia. 

85-latka wpuściła do mieszkania dwie kobiety, które „sprzedawały” pościel - oczywiście po bardzo atrakcyjnej cenie.
 
Podczas, gdy jedna z kobiet prezentowała towar, druga przetrząsnęła mieszkanie. Po ich wyjściu seniorka zorientowała się, że wraz z kobietami zniknęły jej oszczędności. Ile piniędzy ukradziono kobiecie? Jak informuje Magdalena Korościk - oficer prasowy wałbrzyskiej policji., jest to astronomiczna kwota i nie chce jej podawać, by nie zachęcać innych złodziei. 
 
Policja apeluje:
Sprawcy, tego typu zdarzeń osobiście pukają do naszych drzwi. Przeważnie oferują do sprzedaży pościel lub firanki w bardzo atrakcyjnej cenie. Mogą podać się również za pracowników gazowni, wodociągów lub każdej innej firmy.
 
Co zrobić, aby nie dać się oszukać?
- Należy spojrzeć przez wizjer w drzwiach lub przez okno.
- Jeżeli nie znamy osoby znajdującej się po drugiej stronie, nie otwieramy drzwi lub otwieramy je w sposób bezpieczny - w przypadku posiadania tzw. zasuwki lub łańcucha.
- Nie wpuszczamy do domu osób oferujących: bezpłatne badania lekarskie, bezpłatne masaże lub oferujące do sprzedaży towar po bardzo atrakcyjnej cenie.
- W przypadku osób podających się za pracowników danej firmy pytamy o cel wizyty oraz prosimy o pokazanie dowodu tożsamości i legitymacji służbowej lub identyfikatora.
- W przypadku wątpliwości ustalamy inny termin wizyty, a sami mamy czas na potwierdzenie w firmie, czy osoba, która podaje się za pracownika w ogóle widnieje w spisie ewidencyjnym przedsiębiorstwa.
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno