Smaki Kaukazu dotarły do Wałbrzycha

By znaleźć ciekawe smaki i pyszne dania, nie trzeba wyjeżdżać z Wałbrzycha. W małym lokalu na Piaskowej Górze można spróbować ormiańskiej kuchni. Lokal funkcjonuje od 4 miesięcy i naprawdę warto zobaczyć, co ma do zaoferowania. 

Właścicielem lokalu jest przybywający od 20 lat w Polsce - Ormianin Artur. Swoją kuchnię prowadzi razem z bratem, który jest kucharzem. 
 
- Mój brat jest dobrym kucharzem – rozmawialiśmy i wpadliśmy na pomysł, że otworzymy takie coś. To jest Shish Szaszłyk z czystego wieprzowego mięsa. - mówi właściciel lokalu. - To jest nasza tradycyjna armeńska kuchnia – dodaje kucharz, Arsen Ghochikyan. 
 
 
Właściciele lokalu z żalem mówią o tym, że marzy im się, by Polacy poznali ormiańską kuchnię, ale ci w znakomitej większości wybierają zwykły kebab, bo nie wiedzą, że w ofercie są również tradycyjne potrawy. Szaszłyki np. można zamówić dzień wcześniej. Są one marynowane przez noc, grillowane i podawane z cebulą. 
 
- Są polskie przyprawy i nasze przyprawy, mieszamy to z cebulą. Ludzie dzwonią i robimy, tak ludzie nie wiedzą, dlatego nie jedzą. Shish Kebab jest bardzo u nas popularny  - mówi właściciel lokalu, Artur.
 
Lokal warto odwiedzić, nie tylko ze względu na kuchnię. Właściciele chętnie opowiadają o swoim kraju i zapraszają wszystkich chętnych poznać obcą kulturę.  Kuchnia Armeńska Shish Kebab mieści się przy ul. Broniewskiego 26 na Piaskowej Górze. 
 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno