Menu

Ekstraliga kobiet: Mitech Żywiec - AZS PWSZ 2:4

Mimo dwóch „setek” w pierwszych minutach rywalizacji piłkarki AZS-u PWSZ dość niespodziewanie przegrywały w Żywcu na półmetku spotkania z niżej notowanym Mitechem 0:1. Na szczęście po przerwie dominacja podopiecznych Kamila Jasińskiego nie podlegała już dyskusji. Akademiczki zanotowały 4 trafienia, na co gospodynie odpowiedziały 1 golem i w rezultacie pewnie wygrały 4:2.

Sobotni wyjazd rozpoczął się od dwóch idealnych okazji przyjezdnych z Wałbrzycha, jednak „setki” Marcjanny Zawadzkiej (strzał głową) oraz Klaudii Fabovej nie przyniosły efektu. W 12 minucie zepchnięte do defensywy miejscowe wyprowadziły szybką kontrę, którą skutecznie wykończyła Alicja Bijak i dość nieoczekiwanie Mitech wygrywał 1:0. Po bramce rywali gra się wyrównała. Z naszej strony w dogodnej sytuacji znalazła się Fabova, podczas gdy Jagodę Sapor dwukrotnie uratowała poprzeczka. Do przerwy piłkarki z Żywca prowadziły 1:0.

Druga odsłona ułożyła się idealnie dla akademiczek, które zaledwie 180 sekund po wznowieniu gry doprowadziły do remisu. W zamieszaniu na 5 metrze dobrze znalazła się Julita Głąb, która wpakowała piłkę do siatki. Kwadrans później wałbrzyszanki wygrywały 2:1. Oliwia Rapacka dynamicznie zeszła ze skrzydła, a następnie uderzyła nie do obrony po długim rogu. Podbudowane prowadzeniem nasze panie błyskawicznie poszły za ciosem, gdyż w 66 minucie było 3:1 dla AZS-u PWSZ. Ewa Cieśla dośrodkowała z rzutu rożnego, Fabova przebiła piłka, a Monika Kędzierska z ostrego kąta uderzyła głową. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, następnie bramkarki Mitechu i zatrzymała na siatce. Myliłby się ten, kto sądził, iż jest po meczu, gdyż końcówka przyniosła dwie kolejne bramki. W 89 minucie po wrzutce z rzutu rożnego Patrycja Rżany celną główką zmniejszyła straty do gości, ale ostatnie zdanie należało do zespołu trenera Jasińskiego. W doliczonym czasie potyczki Jagoda Szewczuk dorzuciła z autu do Rapackiej, która zagrała nad obrońcami do wychodzącej na czystą pozycję Fabovej. Słowaczka znalazła się sam na sam z Aleksandrą Komosą i w końcu wpisała się na listę strzelców pieczętując zasłużoną wygraną akademiczek 4:2.

Ekstraliga kobiet
IV kolejka
Mitech Żywiec – AZS PWSZ Wałbrzych 2:4 (1:0)
Bramki: 1:0 Alicja Bijak (12), 1:1 Julita Głąb (48), 1:2 Oliwia Rapacka (63), 1:3 Monika Kędzierska (66), 2:3 Patrycja Rżany (89), 2:4 Klaudia Fabova (90)
AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Zawadzka, Kędzierska, Rapacka, Rozmus, Turkiewicz (67 Podkowa), Ostrowska, Cieśla, Głąb (85 Migacz), Fabova. Trener: Kamil Jasiński

Pozostałe wyniki:
Olimpia Szczecin – AZS UJ Kraków 1:3, Medyk Konin – AZS Wrocław 2:0, UKS SMS Łódź – KKP Bydgoszcz 11:0, Czarni Sosnowiec – Rolnik Biedrzychowice 7:0, GKS Katowice – Górnik Łęczna 0:3

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com