Wałbrzych okiem turystów
Pani Aleksandra - autorka bloga Koralowa Mama postanowiła wybrać się do Wałbrzycha 
na długi weekend. Jak się okazuje, okiem turystów, Wałbrzych to bardzo piękne miasto.   
Nie spodziewała się wielu atrakcji poza Zamkiem Książ. "Nie pamiętam, kiedy 
w mojej głowie narodził się pomysł, by zobaczyć Wałbrzych.  Z perspektywy Warszawy jest bardzo daleko, a poza zamkiem Książ trudno wskazać jakieś oczywiste atrakcje, dla których warto pokonać tyle kilometrów". Bardzo szybko zmieniła zdanie i przekonała się, że Wałbrzych ma o wiele więcej do zaoferowania.
 
Wycieczka Pani Aleksandry rozpoczęła się od Pałacu Czettritzów - miejsca gdzie zmarła księżna Daisy. Kolejnym obiektem był Zamek Książ, który zrobił duże wrażenie - przede wszystkim tarasy oraz widok z okien zamku. Po udanym zwiedzaniu blogerka odwiedziła Palmiarnię, która "okazała się mała i urokliwa".

W trzecim dniu swojego pobytu w Wałbrzychu, Pani Aleksandra odwiedziła Muzeum Porcelany. Chwaliła bogatą ekspozycję oraz wzornictwo. Na koniec dnia odwiedziła Starą Kopalnię.
 

Ostatniego dnia obiektem zwiedzania byl Park im. Sobieskiego, gdzie zachwycił nie tylko widok, ale również schornisko Harcówka. Cały pobyt zaskoczył bardzo pozytywnie blogerkę. Czterodniowy pobyt w Wałbrzychu udał się nie tylko pod względem turystycznym, ale też rozrywkowym.

Przeczytajcie fragmenty zapisanych przez Panią Aleksandrę wrażeń. Cały artykuł Pani Aleksandry znajdziecie TUTAJam
źródło : Koralowa Mama
foto:  użyczone / walbrzych24.com

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno