Boguszów-Gorce: Wyszła z aresztu za 60 tys. zł

Boguszowska radna z komitetu burmistrza Boguszowa-Gorc, Jacka C. opuściła areszt. Kobieta podejrzewana o korupcję wyborczą  wyszła z aresztu za poręczeniem majątkowym w kwocie 60 tys. zł. 

- Jedna z podejrzanych w sprawie, gdzie głównym podejrzanym jest pan Jacek C. - burmistrz Boguszowa-Gorc. W piątek prokurator uchylił środek zapobiegawczy stosowany wobec tej kobiety w postaci tymczasowego aresztowania i zastosował wobec niej środek w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 60 tys. zł - mówi prokurator okręgowy, Tomasz Orepuk.
 
Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy dotyczy kupowania głosów podczas wyborów samorządowych jesienią 2018 roku w Boguszowie Gorcach. Prokuratura postawiła zarzuty już pięciu osobom, które zarówno przyjmowały łapówkę  jak i ją oferowały. 
 
Burmistrz Boguszowa-Gorc, Jacek C. przebywa w areszcie od 19 grudnia. 15 września okaże się, czy będzie w nim przebywać dalej. 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno