Nowe kursy na lini 31 A i podwyżka cen biletów

Zmiany na linii 31A od pierwszego września. Do rozkładu przewoźnik wprowadza dwa nowe kursy, niestety podrożeją też niektóre bilety, w atrakcyjnej cenie ma być oferowany bilet miesięczny.

 

Na trasie Świdnica-Wałbrzych przez Świebodzice pojedzie od niedzieli 16 kursów w dni robocze oraz w soboty, niedziele i święta. Wszystkie kursy pojadą przez wałbrzyskie Podzamcze i dlatego na trasie powrotnej skasowany zostaje przystanek Wrocławska/Długa.
 
- Linia 31A powstała w efekcie uważnego słuchania naszych pasażerów  i dlatego w poprzednim rozkładzie jazdy pojawiły się kursy przez Podzamcze oraz nowe przystanki w Świebodzicach. Teraz, kiedy wiemy, że trasa przez Podzamcze jest dobrze przyjęta, kierujemy tamtędy wszystkie kursy, korygując jednocześnie rozkład jazdy i dostosowując go do godzin rozpoczynania pracy i nauki szkolnej –  mówi szef MPK Świdnica Tomasz Kurzawa
 
Od pierwszej niedzieli września wzrastają również ceny niektórych biletów na tej linii, w niektórych przypadkach o 6% w innych ponad połowę. Bez zmian pozostaje cena normalnego biletu na trasie Świdnica-Wałbrzych oraz ceny biletów miesięcznych normalnych i szkolnych. 
 
- Na tej trasie działamy w otoczeniu konkurencyjnym i na zasadach komercyjnych. Dlatego dopasowujemy niektóre ceny do cen naszej konkurencji - mówi Kurzawa. - Mamy bilety miesięczne, których wartość to mniej niż połowa wartości codziennych dwóch kursów na linii 31A. Na tych biletach szczególnie powinni skorzystać w rozpoczynającym się roku szkolnym uczniowie, którym będziemy starali zapewnić się możliwość łatwego dostępu do szkolnych biletów miesięcznych: od sekretariatu szkoły, przez kontrolera czy kierowcę po internet. 
 
Nowe rozkłady jazy do końca sierpnia zawisną na przystankach, a informacji o cenach biletów można szukać w autobusach linii 31A - informuje MPK Świdnica.

opr. adm
foto: ilustracyjne (walbrzych24.com) 


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno