Sudecka Żyleta (FOTO)

316 piechurów ukończyło kolejną edycję Sudeckiej Żylety – maratonu pieszego po górach. Wymagająca trasa i stawianie czoła swoim słabościom przyciągnęły 565 osób. Które  wyruszyły  ze stadionu sportowego w Głuszycy.

Z każdą edycją maraton cieszy się coraz większym zainteresowaniem piechurów, którzy przybywają nie tylko z regionu wałbrzyskiego, ale też z innych części naszego kraju. W tegorocznej letniej edycji maratonu do przejścia przygotowano dystans o długości 67 km z sumą podejść powyżej 3500 m.
 
 Trasa wiodła przez Góry Sowie, Suche, Wałbrzyskie oraz otaczające Głuszycę szczyty, m. in. Jałowiec, Gomólnik Mały, Stożek Wielki, Garbatkę czy Ruprechticki Szpiczak. Piechurzy zawitali również do Gminy Mieroszów. Dodatkowym utrudnieniem było pokonanie części trasy pod osłoną nocy.
 
Siódmą „Sudecką Żyletę” ukończyło 316 uczestników, a pierwsza osoba pojawiła się na mecie o 8:15, czyli 12 godzin i 15 minut po starcie! Gratulacje należą się wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie – tym, którzy pokonali cały dystans oraz tym, którzy z różnych względów musieli zrezygnować. 
 
red
foto:użyczone
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno