Wysyłasz dziecko do żłobka? Musi być zaszczepione

Wysyłasz dziecko do żłobka? Musi być zaszczepione. Rada Miejska jednogłośnie przegłosowała  uchwałę, dotyczącą obowiązku szczepień. 

Nie czekając na rządowe ruchy w sprawie obowiązku szczepień wiele samorządów decyduje się indywidualnie na wprowadzenie dodatkowych punktów w rekrutacji do placówek publicznych lub tak jak Wałbrzych bardziej restrykcyjne rozwiązania czyli wprowadzenie obowiązku szczepień jako bezwzględnego warunku przyjęcia do publicznej placówki.
 
- Proponujemy aby od 1 stycznia rodzice, którzy chcą zapisać dzieci muszą pokazać zaświadczenie  o szczepieniu. Nie dotyczy to dzieci które maja przeciwwskazania medyczne – mówi Anna Elżbieciak- Stec, Kierownik Biura Edukacji i Wychowania w
 
- Szczepienia wydają się być oczywistą rzeczą, jako naturalny element naszego życia.
Od ponad 200 lat, szczepionki są ważną zdobyczą, jeśli chodzi o przeżywalność. Szczepionki spowodowały największy przełom, jeśli chodzi o przedłużenie życia. Gdyby nie szczepionki, byłoby nas mniej. Są tacy którzy przez głupotę  i niewiedzę szerzą nieprawdziwe informacje. Wiele chorób dzięki szczepieniom zostało z naszego otoczenia zlikwidowane, m.in. tężec, ospa prawdziwa, różyczka. Jeśli ludzie nie będa się szczepili, te choroby powrócą.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
red
foto:pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno