1000 złotych mandatu za jazdę bez biletu

Będzie musiał zapłacić blisko 1000 złotych mandatu, a wszystko tylko dla tego, że nie kupił biletu.  To rekord - informuje świdnickie MPK. 
 

 
Gapowicz wpadł w autobusie świdnickiego MPK linii nr 60.  Za brak ważnego biletu zapłaciłby zgodnie z taryfikatorem mandat w wysokości 120 zł. Jednak wszystko zaczęło się komplikować, gdy nie chciał opuścić autobusu... 

Zgodnie z procedurą wezwano policję, za wstrzymanie kursu gapowicz będzie musiał zapłacić dodatkowo 360 złotych, ale to nie koniec jego kłopotów. 

Policja ustaliła, że dane, które gapowicz podał do wypisywanego mandatu są fałszywe, i za to od funkcjonariuszy otrzymał 500 złotych mandatu. Policzmy:

120 zł - mandat za jazdę bez biletu
360 zł - kara za wstrzymanie kursu
500 zł - mandat nałożony przez policję, za podanie fałszywych danych osobowych

Prawdopodobnie to jedna z najdrozszych "wycieczek" gapowicza, w sumie będzie musiał zapłacić 980 złotych.  Naraził się też na nieprzychylne spojrzenia innych pasazerów - autobus miał 45-minutowe opóźnienie Jak informuje świdnickie MPK - padł rekord, to najwyższa kara jaką otrzymał pasażer zza jadę bez biletu. 
 
opr. adm
foto: ilustracyjne (walbrzych24.com)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno