Nowe projekty Budżetu Partycypacyjnego

 3,1 mln.  zł jest do rozdysponowania w Wałbrzyskim Budżecie Obywatelskim na rok 2020. Maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć 620 tys. zł. Znamy projekty nowego Budżetu Partycypacyjnego. 

Głosowanie potrwa od 1 do 30 września 2019 roku. Jest możliwe wyłącznie przez strone internetową. 

 

- Podzieliliśmy całość kwoty, nieco przekraczającej 3 mln zł na projekty nieprzekraczające 620 tys zł. Głosować może każdy w wieku od 14 lat wzwyż. Głosowanie ma charakter internetowy i będziemy robić wszystko aby, ułatwić mieszkańcom głosowanie, również tym, którzy nie posługują się na co dzień internetem. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

 

Jakie pomysły mają mieszkańcy?
 
- Stadion przy ul. Kusocińskiego to obiekt kultowy, zbudowany w latach 80-tych. Dziś jest trochę inaczej. Obiekt jest mocno zdekapitalizowany i poddawany dewastacjom, ale jest to obiekt przede wszystkim bardzo używany przez wiele grup wiekowych. Nasz projekt zakłada budowę nowej bieżni, wymianę wszystkich ciągów komunikacyjnych, siłownię zewnętrzną połączoną z flowparkiem i urządzeniami bardziej ekstremalnymi. - mówi autor projektu przebudowy stadionu przy ul. Kusocińskiego, Michał Gnacy. 

 

Prezydent Wałbrzycha podkreślał, że miasto nie będzie dokładać pieniędzy do źle oszacowanych projektów.

 

- Doświadczenia poprzednich edycji Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego  pokazują, że wiele projektów jest nieoszacowane. Ponieważ mamy doświadczenia minionych lat, wiemy doskonale, że po przetargu projekty wycenione są jako znacznie bardziej kosztowne. Zadeklarowałem, że nie będziemy podejmować decyzji o zwiększeniu budżetów na pojedyncze projekty, ponieważ byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do autorów innych projektów.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Głosować można przez stronę wbo.walbrzych.eu

Projekty Wałbrzyskiego Budżetu Partysypacyjnego 
 


 

red

foto: WTV

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno