Przedszkola również tylko dla zaszczepionych?

Ciąg dalszy szczepionkowej ofensywy. Prezydent Wałbrzycha zapowiedział, że chcąc uczynić miejskie przedszkola miejscami w pełni bezpiecznymi samorząd ma wprowadzić również do tych placówek wymóg przyjmowania dzieci zaszczepionych.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej zdecydowano, że od 1 stycznia do publicznych żłobków przyjmowane będą wyłącznie dzieci zaszczepione, za wyjątkiem tych, które mają stwierdzone medycznie przeciwskazania, potwierdzone przez pediatrę. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w obecności dyrektorów szkół, radnych i zaproszonych gości Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej ogłosił kontyuację walki z antyszczepionkowcami w naszym mieście, rozszerzając program na publiczne przedszkola.
 
- Chcę uprzedzić, ze na następnej sesji Rady Miejskiej wprowadzamy kolejną uchwałę na temat szczepień w przedszkolach publicznych, do których są kolejki. Dzisiaj mogę powiedzieć, że będzie to jeden z elementów wyboru lepszego, bezpieczniejszego i zdrowego miejsca do wychowania i edukowania dzieci - zapowiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Jeszcze nie wiadomo czy będzie to restrykcyjny zapis w regulaminach placówek dopuszczający tylko dzieci szczepione czy premia punktowa podczas rekrutacji. Więcej szczegółów poznamy wkróce.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno