Co nowego u Szaniawskiego?

W Wałbrzyskich instytucjach kultury również kończą się wakacje i artyści powracają do pracy. Sprawdzamy co na początek nowego sezonu szykuje zespół Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego.

Oprócz powrotu do grania spektakli, które prezentowane były w poprzednich sezonach, bardzo szybko na afisz wejdą nowe produkcje.
 
- Pod koniec sierpnia zaczęliśmy prace nad bardzo ciekawym projektem Ireny Sierakowskiej o pewnym pamiętniku, który należy do jej rodziny a został napisany przez inną Irenę Sierakowską, która zginęła 20 sierpnia 1944 roku zasypana pod gruzami budynku przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Premierę planujemy na grudzień a wcześniej, w październiku premiera czwartego już spektaklu w ramach konkursu Dormana. Będzie to spektakl o ekologii "Greta i ostatni wieloryb" w reżyserii Macieja Podstawnego. Będziemy go prezentować ponad 20 razy w różnych wałbrzyskich szkołach. Na 29 listopada szykujemy premierę z okazji 55-lecia teatru. Będzie to "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wojciecha Klemma na dużej scenie z dużą obsadą naszych i gościnnych aktorów - wymienia Sebastian Majewski, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego.
 
Jako udogodnienie dla widzów teatr uruchomił sprzedaż biletów przez Internet, wcześniej można było je jedynie rezerwować. Pierwsza okazja do wypróbowania nowego systemu to najbliższe pokazy weekendowe ostatniej przedwakacyjnej premiery - farsy "Czego Nie Widać" w reż. Pawła Świątka.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno