Suche drzewa na Podzamczu
Jeden z mieszkańców Podzamcza poinformował nas o stwarzających zagrożenie, suchych drzewach przy ul. Basztowej. Jak się okazało, drzewa zostały usunięte, ale podobne przypadki często się zdarzają. 
 
- Było to suche drzewo, na które Spółdzielnia uzyskała decyzję prezydenta na wycinkę - z zaleceniem, że wycinka ma być przeprowadzona po okresie ochronnym ptaków. Druga interwencja dotyczyła drzewa, które było zlokalizowane na terenie gminnym w administracji MZB. - mówi Lucyna Podębska ze Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze.
 
Wiatr może łatwo połamać suche drzewa, a te mogą spaść na ludzi i na samochody. Czy często się zdarza, że mieszkańcy informują o nich spółdzielnię?
 
- Są takie przypadki. Jeśli są jakieś nadłamania, uszkodzenia, które ewidentnie wskazują, że jest to zagrożenie, to podejmujemy takie działania i usuwamy to natychmiast. Jeżeli drzewo obumiera, to przeprowadzamy taką procedurę, o której teraz powiedziałam. Zgłaszamy, dostajemy decyzję i przystępujemy do wycinki. - mówi Lucyna Podębska, ze Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze.
 
red
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno