Menu

2,7 promila za kierownicą TIR-a

Miał blisko 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i prowadził TIR-a.  Zatrzymany 61-latek jechał całą szerokościa drogi, teraz może trafić do więzienia na 2 lata. 

 
2,7 promila za kierownicą TIR-a
Pijanego kierowcę TIR-a policjanci zatrzymali w Strzegomiu, gdy mężczyzna jechał przez miasto. Sposób w jaki  prowadził cieżarowe Volvo 61 - latek wskazywał, że jest pijany. Policjanci nie myli się, alkomat pokazał blisko 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, stanie przed sądem, grożą mu 2 lata więzienia. 


 
Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę.
Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.  
   
Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.  
   
 
 
Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego, bo wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego....  nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy REAGUJMY!!!    

opr. adm
foto: użyczone (KMP Świdnica)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Pilot (5 września 2019 17:13)
Dlaczego policjanci nie myli się.
Pl (5 września 2019 16:51)
"Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona". Nasza uwaga się więc uchlała a nie my!
Reaktor (4 września 2019 21:32)
Nie jestem obojętny i kiedy mam podejrzenie, że autor jest nietrzeźwy REAGUJĘ!!! "Po trzeźwemu" się takiego pasztetu ukręcić nie da! Co za żenada! Jak mocno można się skompromitować w paru zdaniach. Wina PiSu, jak nic, mógł dać biednemu rybę, to nie! Dał wódkę! I teraz wszyscy zdziwieni.
Taaak (4 września 2019 21:27)
Cytuję użytkownika: Kaktus
I morał z tego taki że wg dziennikarzy policjanci się nie myli..
Co ty?! Jeszcze się nasuwa puenty wariant drugi: "61-latek wskazywał, że jest pijany". Znaczy się, sam wskazał! No to jeszcze teraz pretensje do policjantów niemytych? Tasak?
PL (4 września 2019 20:09)
Jak moze?? To nie trafi?? Co za, durne prawo... Obligatoryjnie powinien siedzieć...
co_tu_sie (4 września 2019 19:55)
"cieżarowe" ???
Kaktus (4 września 2019 18:56)
I morał z tego taki że wg dziennikarzy policjanci się nie myli..
Ja cię! (4 września 2019 17:23)
Cytuję: "Policjanci nie myli się". Skandaliczne! Śmierdziele. A jak człowiek dba o to, żeby się porządnie odkazić, to do pudła wsadzą. A on te spirytualia woził do odkażania stóp, przecierania szyb. I ogólnie dezynfekcji ... Ja nie wiem, policja to brudasy jednak! (oczywiście żart)
Pawlow (4 września 2019 17:05)
Durczok został wypuszczony, on też będzie??
Jesień blisko (4 września 2019 14:11)
Ile dostanie Durczok a ile ten tirowiec?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

policja  |   pijany kierowca  |   Strzegom  |   997  |   112  |   plicja  |  

Groził tasakiem na Placu Grunwaldzkim. Teraz trafił do aresztu

Pijany radny spowodował kolizję - miał 3 promile

Sklepowi złodzieje w rękach policji. Jeden z zatrzymanych ma 15-lat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij