Kandydaci Lewicy do Sejmu

Lewica zaprezentowała swoich kandydatów do sejmu w okręgu wałbrzyskim. Komitet tworzą zarówno reprezentanci Sojusu Lewicy Demokratycznej jak i Wiosny czy Partii Razem.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Lewicę w naszym okręgu do wyborów poprowadzi Marek Dyduch.
 
- W Polsce są za duże podziały społeczeństwa. Nie budujemy społeczeństwa obywatelskiego, w którym każdy jest zaangażowany w budowę państwa, samorządu czy swojego środowiska, tylko dzielimy ludzi. To musi się zmienić bo na dłuższą metę te podziały będą trwałe. Jeżeli dzisiaj nie wprowadzimy kompromisu, tolerancji, wzajemnego zrozumienia i że Polska jest naszym wspólnym dobrem a nie jednej czy drugiej partii to konsekwencje będą negatywne. Lewica ma ambicje by w Polsce było normalnie - mówi Marek Dyduch, kandydat Lewicy / SLD do Sejmu.
 
 
Dwójką Lewicy jest Mariusz Kotarba, dawniej związany z SLD, dziś na wspólnej liście reprezentuje Wiosnę.
 
- Polacy bardzo dużo wydają środków finansowych na leki, które są drogie i często osoby starsze, emeryci i renciści większość swoich dochodów zostawiają w aptekach. My proponujemy aby za każdą receptę nie płacić więcej niż 5 złotych. Za artykuły medyczne dzieci, emeryci, renciści, kobiety w ciąży, osoby po przeszczepach nie będą płacić w ogóle. Zapytacie ile to będzie budżet państwa kosztować - szacujemy, że raptem 6 miliardów złotych, może nawet mniej bo jest to kwestia negocjacji z firmami farmaceutycznymi i wspomożenia przez rząd firm produkujących leki - mówi Mariusz Kotarba, kandydat Lewicy / Wiosny do Sejmu.
 
 
Do porozumienia Lewicy dołączyła także Partia Razem, którą w Wałbrzychu reprezentuje Anna Stabrowska. 
 
- Zasadniczym zadaniem, które powinno jednoczyć nas na całym świecie jest próba zatrzymania katastrofy klimatycznej. W zasadzie tylko Lewica ma radykalne rozwiązania w tej kwestii. Chcemy do 2035 roku spowodować by większość energii w Polsce pochodziła ze źródeł odnawialnych a w tej chwili jest to zaledwie 10%. Nie mamy innego wyścia, musimy odchodzić od gospodarki opartej na węglu. Nie powinni jednak na tym tracić pracownicy i gospodarka a my mamy konkretny plan jak to zrobić - mówi Anna Stabrowska, kandydatka Lewicy / Partii Razem do Sejmu. 
 
 
Kandydaci do Sejmu z listy Lewicy w okręgu wałbrzyskim:
1. Marek Dyduch
2. Mariusz Kotarba
3, Kornelia Lech
4. Adam Łącki
5. Małgorzata Musiałek
6. Wiktor Zaleński
7. Cecylia Chojnacka
8. Tomasz Wolak
9. Renata Chuć
10. Jolanta Słabicka
11. Agnieszka Habiera-Górska
12. Domunik Hüpner
13. Robert Czajkowski
14. Janusz Sołtysik
15. Maciej Zaboronek
16. Anna Stabrowska
 
Prezentacja kandydatów podczas konferencji na Placu Magistrackim:
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno