Byli senatorowie spotkali się w Wałbrzychu
Senatorowie 5 kadencji, jak co roku, spotkali się we wspólnym gronie, by porozmawiać. Tym razem w ich spotkaniu wziął udział prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Senatorowie spotykają się od upływu V kadencji. Spotkania każdego roku organizowane są przez innego z senatorów tamtej kadencji. 
 
- W tym roku wypadło na Wałbrzych i cieszę się bardzo, że gościmy tak znamienite osoby. Senatorowie 5 kadencji pochodzą z takich czasów, kiedy senat był ostoją dla ludzi nauki i kultury. Każda partia chciała się pochwalić ludźmi, którzy są wykształceni, którzy zajmują stanowiska w kulturze w sztuce. - mówi Mirosław Lubiński. 
 
 
 
W spotkaniu wziął udział były prezydent Wałbrzycha w latach 1985-1990 i również były senator, Henryk Gołębiewski. 
 
- Zaczęliśmy przed laty w Płocku z inicjatywy kolegi senatora. Jest to spotkanie senatorów 5 kadencji, ale uczestniczą też inni senatorowie, bez względu na opcję. Jesteśmy w Wałbrzychu, udajemy się do Walimia. Jest bardzo ciekawy program, bardzo napięty, ale robi Wałbrzych bardzo duże wrażenie na tym etapie. Senatorowie są zachwyceni, bo Wałbrzych był postrzegany przez osoby tu niebędące bardzo pejoratywnie. - mówi były senator Henryk Gołębiewski.
 
Roman Szełemej na specjalnie przygotowanej prezentacji, pokazywał zmiany jakie zaszły w Wałbrzychu. Mowa była o przemianach społecznych, gospodarczych i tym jak rozwinęło się miasto. 
 
- Bardzo dziękuję państwu, że przyjęliście zaproszenie do Wałbrzycha. Jest to szczególnie ważne, bo Wałbrzych leży w miejscu wyjątkowym, ale dość daleko od głównych skupisk życia publicznego, społecznego, a nawet politycznego – jeśli chodzi o nasz kraj. Z pewnością leżymy bliżej Europy. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno