Remont ul. 1 Maja - podpisano umowę z wykonawcą

Podpisano umowę na remont ul. 1 Maja. To jedna z najdłużej wyczekiwanych inwestycji drogowych i zarazem też jedna z trudniejszych.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie także ul. Zachodnia, gdzie zamiast dwóch pojawią się trzy pasy ruchu - jeden w górę i dwa w dół Sobięcina. Cała przebudowa obejmie około 2 km drogi od granicy miasta przy wiadukcie na ul. Zachodniej do skrzyżowania z ul. II Armii. Już teraz wiadomo, że będzie to bardzo trudny remont.
 
- Ulica 1 Maja w większości biegnie nad Sobięcinką dlatego w pierwszej kolejności musimy zrobić regulację rzeki i kanału pod ulicą. Przypominam, że kanalik sanitarny wpuszczony do deszczówki to jest kolizja i to też trzeba będzie uporządkować, dlatego trzeba przypilnować tego na etapie projektowania żeby potem nie było problemu - mówi wicedyrektor ZDKiUM w Wałbrzychu Bogusław Rogiński.
 
 
Do tego dochodzą kwestie zwiazane ze szkodami górniczymi i bardzo niepewny teren, gdzie pojawić się mogą elementy dawnej, zapomnianej infrastruktury. Inwestycja realizowana jest w systemie "zaprojektuj i wybuduj" dlatego zanim na ulice wyjadą piewsze maszyny czeka nas wiele miesięcy prac przygotowawczych i projektowych a zakończenie planowane jest na 2022 rok.
 
- Jest to praktycznie ostatnia do zmodernizowania i wyremontowania ulica wjazdowa do Wałbrzycha od strony zachodniej. To ważna droga nie tylko dla Sobięcina, Wałbrzycha, Galerii Victoria, trochę Szczawna i Białego Kamienia. Jest ważna także dla Boguszowa-Gorc i Kuźnic bo stamtąd według naszych wyliczeń codziennie autobusami przyjeżdża około 1500 osób - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Zgodnie z zapowiedziami na żadnym etapie prac droga nie powinna być całkowicie zamknięta ale pojawi się wiele utrudnień w ruchu. Wartość projektu to około 42 milionów złotych z czego ponad 80% to dofinansowanie ze środków unijnych, resztę dokłada Wałbrzych z niwielkim udziałem środków z Budżetu Państwa. 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno