Radni o liście aresztowanego burmistrza Boguszowa

- Pozwólmy służbom zakończyć działania, sądom określić winę lub jej brak,a takie wystąpienia zostawmy do momentu prawomocnych wyroków - radni Razem dla Boguszowa komentują list, napisany do mieszkańców i radnych przez przebywającego w areszcie burmistrza Boguszowa Jacka C. 

Wszystko zaczęło się od listu od aresztowanego burmistrza do mieszkańców i radnych. List odczytał na nadzwyczajnej sesji, przewodniczący Rady Miasta Boguszowa Groc, Stanisław Urbaniak.  W liście przebywający w areszcie burmistrz pisze:  jestem niewinny  (...)  gdyby okazało się, że zostanę skazany prawomocnym wyrokiem, podam się do dymisji  (tu znajdziesz cały list)

Podczas zwołanej na wniosek zastępy burmistrza, Sebastiana Drapałę sesji, głosowano także nad zmianami w budżecie. 

Mieliśmy nadzieje że zwołując sesję nadzwyczajną (...) przedstawione zostaną chociaż plany przesunięć środków na ewentualne finansowanie przedłużenia lini nr 2 do Starego Lesieńca , a nie zupełnie nieprzygotowane zmiany do projektu uchwały budżetowej - piszą opozycyjni radni. 


Poniżej pełne oświadczenie Klubu Razem dla Boguszowa: 

Szanowni Państwo, Szanowni Mieszkańcy Boguszowa -Gorc. Jak widać w kolejnym artykule portalu Wałbrzych 24 jak i na innych portalach opisujących nasze miasto, ciąg zaskakujących informacji jest niesamowity. Jednakże w naszym postrzeganiu chcemy Państwu przedstawić stanowisko Klubu Radnych Razem dla Boguszowa Gorc.

Dzisiejsza sesja zwołana dosłownie na kolanie / sesja rady NADZWYCZAJNA , pokazała po raz kolejny szczyt marazmu w jaki popadli Radni z KWW Jacka C. oraz koalicyjni z KWW Sławomira Wójcika. Mimo interwencji z strony naszego Klubu projekt zmian w uchwale budżetowej naszego miasta został poddany pod głosowanie. Wynik oczywiście pozytywny dla popierających Pana Burmistrza przebywającego w areszcie. Jednakże chcemy głośno podkreślić że zmiany, Panie i Panowie Radni w tak ważnej uchwale jaką jest uchwała Budżetowa nie dokonuje się w taki sposób jak to zrobiono dzisiaj. Nie będziemy przytaczać w tym oświadczeniu terminów obowiązujących w przedłożeniu Radnym dokumentów, ale pisanie uchwały z błędami Rachunkowymi jest niedopuszczalne i karygodne. Tu gratulujemy serdecznie Radnemu Wiśniewskiemu Marcelemu oraz Szczeklikowi Martinowi że interweniowali ,wskazywali pomyłki zarówno w liczbach jak i niedotrzymaniu ustawowo przyjętych reguł przeprowadzenia sesji nadzwyczajnej.

My jako Radni Klubu Radnych Razem dla Boguszowa Gorc mieliśmy nadzieje że zwołując sesję nadzwyczajną prze Przewodniczącego Urbaniaka Stanisława na wniosek zastępcy Burmistrza , przedstawione zostaną chociaż plany przesunięć środków na ewentualne finansowanie przedłużenia lini nr 2 do Starego Lesieńca , a nie zupełnie nieprzygotowane zmiany do projektu uchwały budżetowej.

Na koniec składamy podziękowania Panu Radnemu Krajewskiemu Krzysztofowi za wskazanie naszego Klubu jako Radnych pilnujących spraw mieszkańców. Bo to że zabieramy głos Panie Radny Krajewski to nasz obowiązek nałożony przez wyborców którzy nam zaufali, a nie nasza złośliwość jak to Pan ocenił w swoim kolejnym nieprzemyślanym wystąpieniu.

Na koniec w celu informacji dla mieszkańców pragniemy podkreślić iż list odczytany przez Przewodniczącego Rady od Pana Burmistrza oraz oświadczenie Radnej w dalszym ciągu ściąga negatywne reakcje i tak już mających złe nastawienie mieszkańców. Pozwólmy służbom zakończyć działania, sądom określić winę lub jej brak,a takie wystąpienia zostawmy do momentu prawomocnych wyroków.


                                                    Radni Razem dla Boguszowa Gorc.

Poniżej pełna treść listu aresztowanego burmistrza Jacka C.
Burmistrz Jacek C. przebywa w areszcie od grudnia ubiegłego roku. Prokuratura postawiła mu zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 70 tysięcy złotych i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce. Świdnicka prokuratura bada też sprawę korupcji wyborczej podczas ubiegłorocznych wyborów burmistrza Boguszowa - śledztwo dotyczy kupowania głosów, prokuratura postawiła zarzuty już sześciu osobom. 

Czytaj też:
Aresztowany burmistrz Jacek C. pisze list do radnych

opr. adm
foto: monter


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno