Walim i Wolin spotkały się w Dusznikach

Od 12 lat grupy turystów z Wolina i Walimia odwiedzają się nawzajem w swoich regionach. Tym razem jednak postanowili wybrać się na wspólną wyprawę do Kotliny Kłodzkiej.

Co łączy górski Walim i wyspiarski Wolin? Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy dzieci  ze świetlic środowiskowych z terenu Gminy Walim,  wyjechały na wycieczkę integracyjno - profilaktyczną do Sierosławia, leżącego niedaleko od  Wolina i Międzywodzia. Młodzież z Gminy Wolin odwiedziła nas w czasie ferii zimowych. I taka wymiana trwa już 12 lat.
 
 
Skoro zaczęły się nawiązywać pierwsze przyjaźnie pomiędzy mieszkańcami obu gmin, to w 2012 roku oficjalnie spotkali się również włodarze obu małych Ojczyzn, aby   podpisać dokumenty o współpracy partnerskiej i ta przyjaźń trwa -  pomiędzy samorządowcami, sołtysami, radnymi, ale przede wszystkim kultywują ją... emeryci. Co roku seniorzy z Gminy Walim wyjeżdżają do Wolina, a emeryci z Wolina goszczą tutaj. Tym razem  postanowili spędzić wspólnie czas w Dusznikach Zdroju.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / UG w Walimiu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno