Badania psychiatryczne mordercy 10-latki jeszcze do połowy października

Do połowy października przedłużono badanie psychiatryczne 22-letniego Jakuba A., który w podżarowskich Mrowinach zabił 10-letnią  Kristinę. 

Do brutalnego morderstawa doszło w czerwcu bieżącego roku. 10-letnia Kristina wyszła rano do szkoły, ale nie wróciła do domu.  Martwą dziewczynkę znalazł kilka godzin później (około godz. 17:00) mieszkaniec Mrowin.  Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Podejrzany o morderstwo 22-letni student Jakub A. został zatrzymany kilka dni później.  Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie.

Mężczyzna był badany przez  biegłych psychiatrów. Jak informował adwokat Jakuba A., 22-latek  od roku leczył się psychiatrycznie. 

- Biegli psychiatrzy muszą zbadać poczytalność mężczyzny - powiedział radiu Wrocław prokurator Mariusz Pindera z Świdnicy. Badania przedłużono do połowy października. Biegli maja ocenić, czy mężczyzna miał zdolność rozpoznania znaczenia czynu i zdolność kierowania swoim postępowaniem
 

Czytaj też:
Jakub A. zatrzymany
Areszt dla Jakuba A.
Zarzuty za próbę samosądu w Mrowinach 

opr. adm
foto:  Dolnośląska Policja

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno