Minersi w półfinale II ligi

Futboliści Miners Krause nie zmarnowali okazji i w sobotnim, najważniejszym meczu rundy zasadniczej pokonali na wyjeździe Białe Lwy Gdańsk 28:0. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu wałbrzyszanie zakończyli tę odsłonę sezonu na 2. miejscu i awansowali do półfinału rozgrywek.

Końcówka fazy zasadniczej okazała się niezwykle szczęśliwa dla podopiecznych trenera Pawła Sołtysiaka. Najpierw przed tygodniem zespół Jaguars Kąty Wrocławskie sprawił niespodziankę pokonując Angels Toruń 48:41. W efekcie wałbrzyszanie mogli wciąż pokusić się o półfinał ligi, ale musieli w ostatniej kolejce zwyciężyć na wyjeździe Białe Lwy Gdańsk. Sobotni mecz przyniósł triumf naszej drużyny, która rozgromiła gdańszczan 28:0. Tym samym rzutem na taśmę Minersi awansowali do dalszej odsłony sezonu, w której zmierzą się z Silesią Rebels, a więc mistrzem grupy wschodniej.
 
II liga futbolu amerykańskiego
XIV kolejka
Białe Lwy Gdańsk – Miners Krause Wałbrzych 0:28
 
Tabela grupy zachodniej po rundzie zasadniczej
1. Armada Szczecin  8 (wygranych) - 0 (porażek)  16 punktów  +263
2. Miners Krause Wałbrzych  5-3  8  -31
3. Angels Toruń  4-4  8  +33
4. Jaguars K. Wrocławskie  2-6  4  -128
5. Białe Lwy Gdańsk  1-7  2  -137
 
Pary półfinałów:
Miners Krause Wałbrzych – Silesia Rebels, Armada Szczecin – Rockets Rzeszów
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno