Nowy kurs z Głuszycy do Wałbrzycha

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego okazało się, że poranne autobusy na linii nr 5 z Głuszycy przez Jedlinę-Zdrój do Wałbrzycha pękają w szwach. Włodarze gmin zdecydowali o uruchomieniu dodatkowego połączenia.

Jak się okazało wydadki na oświatę to nie jedyna pozycja w budżetach miast, która wzrośnie wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Trochę niespodziewanie włodarze znów muszą sięgnąć głębiej do gminnych "sejfów" by tym razem zapewnić sprawny dojazd do Wałbrzycha z okolicznych miejscowości.
 
- Okazało się, że podwójny rocznik ma takie przełożenie, że autobusy są po prostu przeładowane i brakuje miejsca dla uczniów z Głuszycy i Jedliny, żeby dojechać na czas do szkół w Wałbrzychu. Zdecydowaliśmy wspólnie o dołożeniu pieniędzy i uruchomieniu nowego kursu - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
- Podwójny rocznik spowodował, że blisko 100 nowych uczniów musi dojechać rano do wałbrzyskich szkół. Miałem sygnały od mieszkańców, że bardzo duża grupa nie mieści się w autobusach. Kieruję wielkie podziękowania panu prezydentowai Wałbrzycha i burmistrzowi Jedliny-Zdroju za szybko podjęte działania, mimo że każdy z nas ma bardzo trudną sytuację budżetową przez dokładane co rusz obowiązki. Widać jednak, że panu prezydentowi leży na sercu nie tylko los mieszkańców Wałbrzycha ale też całej Aglomeracji Wałbrzyskiej - mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.
 
Jak się okazuje pewne problemu z przeładowanymi porannymi autobusami pojawiają się też w samym Wałbrzychu.
 
- Mam informację i jest ona przez nas analizowana, że podobna sytuacja jest na niektóych kursach w Wałbrzychu. Będzie to oznaczało dodatkowy koszt, który będziemy musieli ponieść na komunikację, która jak wiadomo komunikacja publiczna nie jest dochodowa a wręcz daleka od bilansowania. Musimy po prostu dołożyć kolejne pieniądze z wydatków bieżących, w gruncie rzeczy znów do oświaty - twierdzi Roman Szełemej.
 
Nowy autobus, który wyjedzie na trasę już w poniedziałek będzie rozpoczynał kurs w Głuszycy o godzinie 6:36. Około 6:50 powinien zabrać mieszkańców Jedliny z Placu Zwycięstwa. Niewykluczone, że organizacja ta jeszcze ulegnie zmianie jeśli okaże się, że będzie taka konieczność.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno