Pocisk znaleziony podczas spaceru
Wyszedł na spacer i... znalazł pocisk artyleryjski  pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej.  
 
Pocisk odnalazł jeden z mieszkanców gminy Strzegom podczas spaceru. Lezał on przy lokalnej drodrodze gruntownej. Policjanci do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli teren. Pocisk został już zabezpieczony i wywieziony. 
 
- Tego typu znaleziska,  najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej, regularnie ujawniane są na terenie powiatu świdnickiego. Pomimo, iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości  pomimo upływu lat  nadal mogą być bardzo niebezpieczne - informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. 

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też  rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza tym, że ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas potkać także sankcje karne.
 
- Apelujemy, aby w przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję - dodaje Magdalena Ząbek. 

opr. adm
foto:

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno