Menu

Bezpieczna droga do szkoły

Pierwszy tydzień roku szkolnego to czas wytężonej pracy dla policjantów, którzy pilnowali by uczniowie bezpiecznie docierali na lekcje.

Bezpieczna droga do szkoły
Wałbrzyska policja podsumowała już zakończone wakacje. Zdaniem funkcjonariuszy przebiegały one w naszym regionie bezpiecznie.
 
- Możemy być dumni, że w Wałbrzychu ani w powiecie wałbrzyskim nie doszło do żadnego wypadku na akwenach podczas kąpieli, ani w tym ani w ubiegłym roku. Złożyły się na to działania naszych policjantów ale też rosnąca świadomość mieszkańców - mówi rzecznik wałbrzyskiej policji mł. asp. Marcin Świezy.
 
Aby początek roku szkolnego był równie bezpieczny jak wakacje funkcjonariusze patrolowali okolice wszystkich wałbrzyskich szkół. Pilnowali zarówno bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych jak i kontrolowali kierowców. W tym czasie 9 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość, a 5 naruszyło przepisy dotyczące zatrzymania i postoju pojazdów. 
 
- Nie odnotowaliśmy żadnych poważnych incydentów ale cały czas będziemy apelować by nie parkować w niedozwolonych miejscach przed szkołami i przedszkolami. Odwożąc dzieci zatrzymujmy się w miejscach, gdzie nie tamujemy ruchu. Zwracajmy szczególną uwagę na otoczenie w pobliżu przejść dla pieszych, bo nadal jest wiele wypadków z ich udziałem. Nie wyprzedzajmy na przejściach i nie omijajmy pojazdów, które zatrzymują się przed pasami - apeluje Marcin Świeży.
 
 
Osoby poruszające się pieszo również nie są zwolnione z obowiązku zachowania ostrożności, zwłaszcza przechodząc przez jezdnię.
 
 
- Nie wchodźmy bezpośrenio przed nadjeżdżający pojazd. Dajmy jakiś sygnał niewerbalny kierującemu, że chcemy wejść na przejście by jasno zaznaczyć nasze intencje. Miejmy pewność, że kierowca zatrzyma się przed pasami i dopiero wtedy przechodźmy przez jezdnie. To, że mamy pierwszeństwo nie uratuje nam życia kiedy dojdzie do potrącenia - twierdzi Świeży.
 
Policjanci kontrolowali także szkolne autobusy i ich kierowców. Po tygodniu akcji prewencyjnej przed szkołami funkcjonariusze przenoszą się do placówek, gdzie prowadzić będą zajęcia z dziećmi o bezpieczeństwie. Policjanci przypominać będzą między innymi by w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym zaopatrzyć się w elemety odblaskowe podczas poruszania się wzdłuż dróg, zwłaszcza po zmroku.
 
plr
foto: użyczone / KMP w Wałbrzychu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

JOLA (11 września 2019 0:02)
BARBI PILNUJE DZIECI KATASTROFA

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   policja  |   szkoły  |   rok szkolny  |   bezpieczeństwo  |   droga do szkoły  |   prewencja  |   ruch drogowy  |   kierowcy  |  

Okradli kościół. Straty to ponad 10 tys. zł

Eskortowali samochód z kobietą w ciąży

Za duża prędkość i finał w rowie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij