Podsumowanie wakacji w Gminie Walim

Wakacje w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu dla najmłodszych upłynęły bardzo aktywnie. Najwięcej powodów do radości mieli młodzi rowerzyści. 

Pierwsza z wycieczek to odwiedzenie Sztolni Walimskich. Zwiedzanie zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami.
 
Dzieci czerpały radość z Małpiego Gaju oraz szerzyły swoje umiejętność podczas gry w kręgle. Zorganizowane zostały także wyjazdy na basen odkryty Osir Bielawa. Z cyklu "Mali i Duzi w Podróży" odwiedziły Twierdzę w Srebrnej Górze oraz Fort Ostróg. Kolejna wycieczka odbyła się na Szczeliniec Wielki i wieże na górze Św. Anny. Oba wyjazdy zakończyły się integracyjnymi ogniskami. Ponadto dzieci korzystały z zajęć stacjonarnych oraz rekreacyjno ruchowych w Parku Jordanowskim.
 
Rowerzyści z grupy MTB Walim team Junior nie mogli narzekać na brak zajęć i atrakcji. W samym okresie wakacji odbyło się kilkanaście wycieczek i treningów rowerowych. Wyjazdy miały charakter sportowo edukacyjny i integracyjny. 
 
Chłopcy brali również udział  w zawodach rowerowych w Walimiu, Starych Bogaczowicach, Jaworzynie Śląskiej, Dobromierzu i Świebodzicach. Na zakończenie wakacji zorganizowany został dwudniowy wyjazd do Mieroszowa z noclegiem i licznymi atrakcjami na miejscu.  Grupa cały czas się rozrasta i jest otwarta na przyjęcie nowych uczestników.  
 
 
Dzięki zapaleńcom rowerowym z Walimia z Grupy MTB Walim Team (Szymon Juchniewicz, Tadeusz Kołodziej, Bartek Witkowski, Artur Jarczok) w dalszym ciągu trwa modernizacja Bike Parku. W ostatnim okresie trasa została wydłużona.
 
Zmodernizowany i wydłużony został jeden z ciekawszych elementów technicznych Rock Garden. Na trasie powstały nowe mostki, hopki. Powstały liczne utrudnienia techniczne. Zmodernizowany i wydłużony został tor treningowy North Shore. Bike Park Walim to dzieło nie mające końca. W przygotowaniu jest oddanie do użytku 5 km trasy zjazdowej.
 
red
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno