Czym jeżdżą dzieci do szkoły - 20 procent autobusów jest niesprawna

Usterki układu hamulcowego, wycieki płynów eksploatacyjnych, niedziałający układ awaryjnego otwierania drzwi - to szara rzeczywistość. Inspektorzy Transportu Drogowego sprawdzili autobusy dowożące uczniów do szkół na Dolnym Śląsku. 1/5 autobusów była niesprawna. 


 

Podczas dwudniowych działań inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, skontrolowali 69 autobusów szkolnych z czego w 14 z nich stwierdzili usterki techniczne i zatrzymali dowody rejestracyjne.  W 8 skontrolowanych autobusach usterki były na tyle poważne, że inspektorzy wydali zakaz ich używania i wycofali je z ruchu.
 

Najczęściej stwierdzane usterki to:
- wycieki płynów eksploatacyjnych,
- uszkodzony układ hamulcowy,
- usterki zawieszenia,
- nieoznaczone wyjścia awaryjne,
- nieszczelny układ wydechowy,
- niesprawny układ awaryjnego otwierania drzwi,

- Mimo świadomości przedsiębiorców i kierowców o cyklicznie prowadzonych działaniach kontrolnych w pierwszych dniach nauki szkolnej, dolnośląscy inspektorzy stwierdzili w ponad 20 % kontrolowanych autobusów negatywny stan techniczny - informują inspektorzy ITD. 

Inspektorzy wypisali 13 mandatów,  wobec przedsiębiorców i osób zarządzających wszczęli 10 postępowań administracyjnych za naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym. Kontrolowano również trzeźwość kierowców - tutaj kontrola wypadła świetnie - wszyscy byli trzeźwi.
 
 
 
opr. adm
foto: dolnyslask.witd.gov.pl


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.

 

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno