Święto teatru dziecięcego - zapraszamy na Festiwal Prapremier

Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkiego święta teatrów dziecięcych i młodzieżowych w Wałbrzychu. Organizatorzy zapraszają na szereg wydarzeń w ramach Festiwalu Małych Prapremier.

Festiwal odbywa się w naszym mieście co dwa lata i gromadzi najciekawsze propozycje teatrów skierowane do dzieci i młodzieży, które miały swoje prapremiery w nieodległym czasie. Mimo problemów z uzyskaniem pieniędzy ministerialnych festiwal po raz kolejny uda się zorganizować dzieci wsparciu sponsorów a przede wszystkim Gminy Wałbrzych.

- Ochocze wsparcie wynika z tego, że jest to bardzo dobry festiwal, do Wałbrzycha przyjeżdża mnóstwo ciekawych osób. Oferta, która prezentowana jest co dwa lata na festiwalu jest za każdym razem bardzo interesująca. W tym roku w konkursie mamy siedem przedstawień, których wałbrzyszanie nie mieliby okazji zobaczyć u nas zobaczyć a dzięki festiwalowi poznają ofertę teatrów z całego kraju - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia BIelawska.
 
 
Oprócz spektakli konkursowych organizatorzy zapewniają, że wokół festiwalu będzie wiele innych ciekawych wydarzeń. Choć z powodu ograniczeń finansowych zobaczymy nieco mniej spektakli niż w latach ubiegłych, to jednak oferta warsztatowa będzie bardzo bogata bo na aspektach edukacyjnych i angażowaniu publiczności organizatorom zależy najbardziej.
 
- Będą się one odbywać w Starej Kopalni a także w naszym teatrze. Będą skierowane zarówno do dzieci i młodzieży jak i nieco starszych. Malina Prześluga i nasz aktor poprowadzą warsztaty dramaturgiczne, będą zajęcia z improwizacji teatralnej, warsztaty z malowania po ciemku, ruch z Moniką Kiwak, sensoryka z Bartoszem Kurowskim. Dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie Te-ART wszystkie te zajęcia są bezpłatne - mówi dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu Zbigniew Prażmowski.
 
Ponadto w planie jest także wystawa zdjęć Bartka Warzechy, specjalizującego się w fotografii teatralnej a także koncert Puszczańskie Opowieści w wykonaniu Białostockiego Teatru Lalek.
 
- Warto wejść na naszą stronę czy na Facebooka i zapoznać się z programem bo każdy może znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wolnych miejsc na zajęcia i wydarzenia ale nie ukrywam, że zwłaszcza na wydarzenia bezpłatne wejściówki rozchodzą się bardzo szybko - mówi Zbigniew Prażmowski.
 
 
Festiwal startuje w niedzielę 15 września i potrwa do piątku 20 września. Podczas gali rozpoczęcia zaprezentowany zostanie prapremierowo spektakl Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu "Podwórko Zaginionych Zabawek".

plr
foto: plr


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno