Dostali klucze do nowych mieszkań przy ul. Husarskiej

23 rodziny wprowadziły się do nowego bloku przy ul. Husarskiej 8 na wałbrzyskim Podzamczu. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej przekazał mieszkańcom klucze do mieszkań, które są komunalne.

- Wiemy, że w Wałbrzychu potrzebujemy dużo mieszkań. Oceniamy, że około 1500, może 2000. Mieszkań dla tych, którzy chcieliby tu zostać i nie wyjeżdżać. Przy ul Husarskiej wyrosło, można powiedzieć - małe osiedle, w naszych budynkach, w budynkach mieszkanie +. Ten budynek, jest budynkiem naszym, miejskim. Jest zrobiony w najwyższym standardzie, gotowy do zamieszkania. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Mieszkańcy nie ukrywali radości.
 
- Jestem szczęśliwa. Jest bardzo ładnie wszystko urządzone. Tam gdzie poprzednio mieszkałam, to szkoda wspominać. Jest bardzo duża różnica. Tu mam wszystko na miejscu, a tam nie było nic, nawet ubikacji. Trzeba było nosić węgiel z podwórka. - mówi mieszkanka, Jadwiga. 
 
W przyszłości, po zakończeniu budowy wszystkich mieszkań, planowany jest remont drogi dojazdowej do osiedla. 
 
- Planujemy wyremontować tą ulicę, zrobić parking, ale nie dla wszystkich. To nie jest osiedle dla wszystkich, którzy mają samochody. Takie w tej chwili są standardy. Będziemy poprawiać, ale w przyszłym roku, jak się budowa zakończy.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
red
foto:WTV
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno