Czy w twojej okolicy mieszka pedofil lub gwałciciel?

Od ponad roku w Polsce funkcjonuje rejestr przestępstw seksualnych, prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Każdy zainteresowany może sprawdzić, czy w jego okolicy mieszka pedofil lub gwałciciel.

Na stronie można sprawdzić m.in. dane przestępcy, jego miejsce urodzenia i gdzie aktualnie przebywa. 
 
Rejestr podzielony jest na dwie sekcje – publiczną i z ograniczonym dostępem.   Pracodawcy i organizatorzy działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem lub opieką nad dziećmi, mają obowiązek  sprawdzić, czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej do działalności osoby znajdują się w rejestrze.
 
Sekcja publiczna to ogólnodostępna baza danych, w której znajdują się informacje o najgroźniejszych sprawcach przestępstw na tle seksualnym. Są to przede wszystkim dane osób, które dopuściły się gwałtów na dzieciach i gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. 
 
Rejestr jest stale aktualizowany. Na chwilę obecną nie znajdują się w nim przestępcy z Wałbrzycha i okolic, ale nie oznacza to, że nie  istnieją. Przypomnijmy, że ciągu ostatnich kilku lat wpadł m.in.  33-letni mieszkaniec Świebodzic, który umówił się na spotkanie z 13-latką, 27-latek, który brutalnie zgwałcił chłopca i  66-latek z Wałbrzycha, który molestował nieletnią, upośledzoną dziewczynkę.
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno