Koncert Charytatywny Muzyki Romskiej w Starej Kopalni

5.10.2019.r odbędzie się II Koncert Charytatywny Muzyki Romskiej " Romano Dzipen" w Starej Kopalni Wałbrzychu. 

W koncercie wezmą udział, zaproszeni przez wokalistę  Angelo Ciureję artyści:  Urszula Jarosiewicz -tancerka, choreograf, instruktor tańca cygańskiego w stylach Polska/Rosja, Turcja,Węgry,Iran Indie oraz  Justyna Medeksza wałbrzyska wokalista i zwycieżczyni IV edycji konkursu " Wałbrzych Ma Talent". 

 

Angelo Ciureja, jest Romem i wałbrzyszaninem od urodzenia. Robi  karierę jako wokalista. Śpiew i taniec od  zawsze były jego pasją. Konsekwentnie realizuje swoje marzenia o karierze scenicznej. Pierwsze jego  kroki na scenie wiążą się  z występami w zespole Pieśni i Tańca "Wałbrzych". Jest absolwentem szkoły muzycznej " Music Factory" w Legnicy. Talent Angelo doceniony został już w licznych konkursach oraz przeglądach ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

 

Angelo koncertował po całej Polsce jako solista. Od stycznia 2019.r pracuje jako asystent edukacji romskiej pracując z dziećmi w świetlicy integracyjnej. Jednocześnie koncertuje wraz z założonym przez siebie Cygańskim zespole " Romano Drom" w którym pełni funkcje dyrektora artystycznego. 
 
Wraz zespołem koncertuje po całej Polsce. m.in. Gipsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów w Ostródzie , Olsztynie  i Augustowie. Angelo Ciureja nie zapomina również o swoim rodzinnym mieście, koncertował w Wałbrzychu , Szczawnie Zdroju i Sokołowsku. Artysta integruje społeczność romską i polską gromadząc na swoich koncertach coraz więcej publiczności. 
 
Podczas koncertu wystąpi zespół "Romano Drom". 
Angelo zaprasza wszystkich, którym nie jest obojętne szczęście i uśmiech wychowanków domów dziecka. Zachęca  do udziału w koncercie i wspólnej zabawy w rytmach muzyki romskiej. 
 
Będzie to nie tylko wyjątkowe wydarzenie muzyczne ale przede wszystkim niesamowite spotkanie wspierających się wzajemnie ludzi dwóch przenikających się kultur- romskiej i polskiej. 
 
Kiedy : 5.10.2019 r. 
Gdzie : Stara kopalnia Wałbrzych 
Godzina : 18:00 
 
red
foto: użyczone

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno