Senior to brzmi dumnie

Już we wrześniu rozpocznie się projekt pod nazwą "Senior to brzmi dumnie", który  ma za zadanie stworzenie przestrzeni do wzajemnego poznania się ludzi młodych i seniorów będących członkami Uniwersytetu III Wieku. Wzajemne poznanie się, przyjemne spędzenie czasu wolnego wpłynie na pokonanie barier pokoleniowych i zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów. 

W ramach projektu zaplanowano wyjazd integracyjny łączący pokolenia i będący inspiracją do dalszych działań seniorów i dzieci.

 

Projekt przewiduje również ciekawe zajęcia dla dzieci pozwalające na zdobycie umiejętności dziennikarskich, które pozwolą na przeprowadzenie przez dzieci wywiadów z seniorami "Pierwsza randka", "List miłosny sprzed sześćdziesięciu lat". W trakcie realizacji projektu seniorzy wspólnie z dziećmi zorganizują spotkanie połączone z wystawą zdjęć z historii Głuszycy. Dopełnieniem projektu będzie kalendarz przestawiający zdjęcia atrakcyjnych miejsc Głuszycy i okolic. Wszystkie działania zaplanowano już we wrześniu.

 

red

foto: użyczone

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno