Sąd przedłużył areszt mordercy 10-latki

Jakub A., który w podżarowskich Mrowinach zabił 10-letnią  Kristinę,  spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące. Sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu, z kolei do połowy październiki potrwają badania psychiatryczne mężczyzny. 

 

Decyzję o przedłużeniu aresztu podjął świdnicki Sąd Okręgowy, śledczy czekają na wyniki dodatkowych badań. Opienie biegłych poznamy dopiero w połowie października. Stwierdzą oni czy w momencie zabójstwa mężczyzna był poczytalny.

 
 
Do brutalnego morderstawa doszło w czerwcu bieżącego roku. 10-letnia Kristina wyszła rano do szkoły, ale nie wróciła do domu.  Martwą dziewczynkę znalazł kilka godzin później (około godz. 17:00) mieszkaniec Mrowin.  Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Podejrzany o morderstwo 22-letni student Jakub A. został zatrzymany kilka dni później.  Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie.


Mężczyzna był badany przez  biegłych psychiatrów. Jak informował adwokat Jakuba A., 22-latek  od roku leczył się psychiatrycznie. Jakub A. przyznał się do winy, grozi mu dożywocie.
 

Czytaj też:
Jakub A. zatrzymany
Areszt dla Jakuba A.
Zarzuty za próbę samosądu w Mrowinach 

opr. adm
foto:  Dolnośląska Policja

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno