Uchmanowicz za Pola w zarządzie powiatu

Zmiany w zarządzie Powiatu Wałbrzyskiego. Na stanowisku członka zarządu Piotra Pola zastąpił Bogusław Uchmanowicz. Radni z klubu Dialog Współpraca Działanie nie są zadowoleni ani z osoby nowego członka zarządu ani z faktu, że ich zdaniem Piotr Pol przez 7 miesięcy zasiadał w zarządzie niezgodnie z prawem.

Piotr Pol zasiadał w zarządzie Powiatu przez 10 miesięcy. Dopiero po tym czasie wojewoda zwrócił uwagę, że w chwili powołania prowadził działalność gospodarczą, którą powinien był zawiesić lub zamknąć w okresie 3 miesięcy od powołania. Ponieważ tego nie zrobił musiał zrezygnować z funkcji członka zarządu ale uczynił to dopiero po 10 miesiącach. Zdaniem opozycyjnego radnego Jarosława Buzarewicza powinien zwrócić uposażenie, które otrzymał za ostatnie 7 miesięcy.
 
 
Koalicja rządząca powiatem zaproponowała jako nowego członka zarzadu Bogusława Uchmanowicza. Jego kandydatura oburzyła opozycję a mocnych słów krytyki nie szczędził radny Łukasz Kazek.
 
- Z panem Uchmanowiczem miałem okazję pracować już od wielu miesięcy w Radzie Powiatu i oceniam go niezwykle negatywnie. Jest to człowiek, który jest za wypalaniem traw, jest to dla mnie kuriozalne. Powiedział mi, że homoseksualizm jest chorobą i że ma pomysł na leczenie homoseksualistów za pomocą prostytutek. Dla mnie to jakiś obłęd, że człowiek z takimi poglądami idzie do zarządu. Równie dobrze można wziąć człowieka, który mówi, że ziemia jest płaska, trzyma się na dwóch krokodylach albo żółwich skorupach i jak się płynie na zachód to wpada się w czeluści piekielne. Tak to skomentowałem na sesji i byłem przeciwny tej kandydaturze - mówi Łukasz Kazek, radny z klubu #Dialog, #Współpraca #Działanie.
 
 
Koalicja rządząca była jednak innego zdania i Bogusław Uchmanowicz został powołany na nowego członka zarządu powiatu wałbrzyskiego.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno